| Izma a întrebat:

Deci, unii dintre voi ati vazut ultima mea intrebare... cea cu messengerul. in fine oh go on

Intru pe id-ul prietenului meu si incep sa citesc arhivele straight face la un moment dat vad ca ii scrie unei fete "nu vrei sa ne mai aducem aminte de noptile acelea fierbinti?!" am ramas :-o fara cuvintebatting eyelashes
In alte conversatii cu aceeasi fata... ea intreba cine este la avatarul lui, iar el spunea ca este poza luata de pe netstraight face si ca nu are prietena pentru ca este in cautare... straight face

la jumatate de lista se lauda ca nu are prietena, iar la cealalta jumatate da poze cu mine si le povestea despre... noi straight face

Am gasit peste 50 de conversatii cu diferite fete in care le readucea aminte de relatiile lorstraight face

L-am intrebat totusi ce este cu acele conversatii si ca de obicei mi-a spus ca nu a vorbit el ci un prieten pentru ca si-a lasat id-ul deschis straight face

Sa fim seriosi laughing o saptamana la rand sa iti tot uiti id-ul deschis...oh go on

Nu stiu ce sa ii mai zicstraight face cum sa il fac sa recunoasca ca el a vorbit?

Si... inca ceva laughing stiu ca ce am scris mai sus este cam fara sens, am sarit de la un subiect la altul :d

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-aveai nici un drept sa-i citesti conversatiile. Acum suporta consecintele. Cu ce te ajuta ca recunoaste ca a vorbit el. Sincer, daca as avea un partener care mi-ar citi arhivele, mi-ar fi rusine sa spun lumii ca suntem impreuna, as prefera sa ma prefac ca nu exista. Multumeste-i ca mai accepta sa stea cu tine dupa gestul asta atat de degradant. Gandeste-te si tu cat de mult ai coborat in ochii lui.

| Libelle a răspuns:

Nu stiu,nu prea e bine pentru voi intr-o relatie sa va citit conversatiile pe mess si astea.
Acum in general iti mai permiti cu cate cineva un comentariu, sau o vorba care partenerul ar putea s-o interpreteze altfel, si de aici se ajunge la cearta.nu ca neaparat de incredere

Dar asta e acum.ai citit,ai aflat,si cum zice Brigaela ce-ti mai foloseste sa recunoasca?
e mai mult joaca din partea lui, ii place sa vorbeasca cu ele pentru ocuparea timpului, il face sa se simta bine.
unele ar accepta.mai excat nu le-ar interesa ce spune pe mess

dar nu ne numaram printre elehee hee

Pur si simplu o vad ca lipsa de respect pentru tine, pentru relatia voastra, si mi se pare deplasat.adica...nu ai cum sa nu ti se activeze...gelozia

tu priveste lucrurile cu calm, vindeca-ti nervii si poarta discutii normale pe tema asta, nu certuri.
arhiva ar putea sa o stearga si tu sa nu stii nimic.dar totul e joaca.

| Kalyn a răspuns:

Pai omu isi pregateste alternativele in caz ca nu merge cu tine...n-o sa fie probleme atata timp cat nu-l sufoci si incerci sa-i oferi ce are nevoie.

| LNK a răspuns:

Stiu ca in astfel de situatia tentatia de a-i citi mesajele de pe telefon, arhivele de pe calculator etc, e foarte mare. Dar totusi, trebuie sa te abtii pentru ca iti faci mai mult rau. Mai bine nu stii si esti fericita decat sa stii si sa-l tot tragi de limba sa recunoasca. Stiu ca ce am scris pare cam fara sens dar asa este.
Oricum, gandeste-te ca nu aveai dreptul sa-i citesti arhivele, gandeste-te cum te-ai fi simtit tu daca ti-ar fi fost incalcata intimitatea in acest fel. Eu iti propun sa abandonezi acest subiect, pentru ca degradeaza relatia voastra.

| MedeeaAndree a răspuns:

Din momenth ce el e cu uh si se da la altele numai are nikio scuza nici eu nu zic ca a fost bine ca i'ai citit arhivele dar pana la urma tot raul spre bine pentru ca ai aflath ke fake pe la spatele tau si sa'l facis a rekunoaska nu stiuu.Incearka sa vb cu unul din prietenii luipoate afli keva ke iti va confirma ca era el! succes:*

| Bella21 a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator si am incercat sa il cred poate pentru ca mi-a fost frica sa accept adevarul...e putin absurd sa lase id-ul deschis atata timp sau sa nu vada conversatiile in arhiva si sa iti spuna despre ele(ceva de genul:"vezi ca x a scris unei fete in numele meu").Nu stiu, dar cred ca e prea mare coincidenta.