| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Este ok pentru un băiat într-o relație să vorbească cu multe fete chiar dacă îi sunt doar prietene?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu este ok din punctul meu de vedere, acum nu am pe nimeni dar cum ar fi sa fie prietena mea langa mine in pat in timp ce eu imi scriu cu alte fete? De prost gust, indiferent ca nu e nimic intre noi, ca glumesc la munca ca intre colegi cu alte fete e ok, sau intr-un grup de prieteni, dar dupa ce fizic s-a dus fiecare la casa lui am intrerupt orice conversatie, fiecare cu treaba lui.
Asa as proceda, si asa as astepta si din partea partenerului sa procedeze, o spun din prima, daca e de acord e ok, daca nu, nu ne complicam viata, caut un partener care e gata sa ofere acelasi nivel de respect pe care il ofer si eu, respectul e la fel de important ca si dragostea.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, de ce nu ar fi?
In cazul asta se numeste "fatalau" happy

| dullcat a răspuns:

Asta discuti cu iubita ta, nu cu straini.Sa stii ca este o linie extrem de fina intre prietene si tipe care se considera potentiale partenere, chestie valabila si cand vine vorba de revers, adica o fata sa fie prietena cu mai multi baieti.Deci ai grija cum se inclina balanta, fiindca poate fi super ok sau se poate dovedi o drama urata.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu neapărat, pentru că și persoanele de sex opus sunt oameni până la urmă și, mai mult de atât, daca partenera nu are vreo problema, cu atât mai bine, zic eu
Mai nasoala e treaba când e posesiva și tu faci asta...

| VoidEternal a răspuns:

Atâta timp cât vorbitul rămâne doar atât.

| OmFiință1234 a răspuns:

Dacă iubita lui e geloasă de fel, nu.
Pentru că sunt și unele fete paranoice care au impresia că dacă vorbești cu altele, toate sunt potențiale iubite...