| anonim_4396 a întrebat:

Eu m-am indragostit de un baiat acesta imi spunea ca ma iubeste, dar pe de alta parte isi batea joc de mine, iar acum vreau sa ma razbun chiar daca mai tin la el si suntem impreuna.ma ignora si m-am saturat. vreau sa fie ca inainte. ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Razbunarea e arma prostului. Ce rezolvi daca te razbuni pe el? Un zambet pe buze stiind ca ai ajuns ceea ce e el? Gandeste-te doar, era o vorba, "Daca sa ucizi un monstru, inseamna sa devii si tu unul, atunci mai bine nu."
Te desparti de el, il lasi in pace, va trece si el prin asta, toti trec.

| YoYo a răspuns:

Dai un capaac si cade pe jos laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te desparti si atat. nu ii fa rau. sal

| andreeamitoi a răspuns:

Odata ce s-a schimbat nu se va mai intoarce. Toti baietii se schimba cu timpul si daca isi bate joc de tine poti sa te razbuni prin a-ti face un prieten nou. Asa vei vedea daca e gelos sau nu. Daca nu va fi gelos inseamna ca lui chiar nu-i mai pasa de tine iar daca va fi gelos asta inseamna ca are probleme grave...

Mult noroc!

| Geo_1704 a răspuns:

Ahh... da, intr-adevar razbunarea este arma prostului, dar cateodata chiar merita.
Cum sa te razbuni? am vazut mai jos: facandu-ti un alt prieten, dar sa ai grija sa nu pui sentimente cu respectivul ca apoi sa iti para rau, foloseste-l cum ar veni pe tipu asta.
O alta cale ar fi sa te schimbi tu pe tine. Nu stiu ce gusturi sti ca are actualul, transforma-te practic in fata visurilor lui.
Va fi atras de tine, iar tu, fata destepta doar ii vei da peste nas. Va vedea ca roata se intoarce, iar atunci cand se intoarce se intoarce de doua ori mai tare. O sa vada ca a gresit cand si-a batut joc de tine.
Mult succes!