| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! >: love struck
Am si eu o problema!
Deci, faza e ca de cand m-am despartit de iubitul meu.de vreo [4 luni si ceva] nici acum nu am reusit sa-l uit. Nu pot sa-l uit.1 ca vorbim mereu la telefon si pe mess [chiar daca are prietena] si 2 pentru ca tin prea mult la el. Acum nu e vorba numai de uitat. dar nu imi intra niciun baiat la inima.in afara de el :X.

Ce trebuie sa fac? Cum sa procedez? el nu se impaca cu mine pentru ca zice ca st prea mica si pe ea o tine doar pentru ca ii da *****.

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Pai e f complicat. Poate el nu vrea sa mai fie cu tine pentru ca nu vrea sa faca sex cu tine indiferent ca e oral sau cum o fi el. E de admirat, inseamna ca el tin la tine cu adevarat, daca tu chiar vrei sa renuti la el nu mai vb deloc daca vrei sa mai fi cu el explica-i ca nu e problema de varsta si daca tu esti pregatita si ai macar 16 ani poti sa faci sex cu el daca vrei dar pe propria raspundere si asta doar daca vrei tu nu ca te inpinge altcineva de la spate indiferent cine o fi... Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzz

6 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Nu mai vorbi deloc cu el la telefon.
Poti sa-l uiti, dar nu vrei. happy

Gaseste`ti pe cineva si dupa un timp o sa-l uiti.
Eu de exemplu am avut o relatie de 4 ani si in 6 luni am reusit sa-l uit cu ajutoru` altuia.Defapt nu pot sa zic ca l`am uitat, totusi au fost 4 ani, dar nu-l mai iubesc.

| GirlyBrunette a răspuns:

Cum vrei u sa il uiti daca vb mereu cu el...nu il mai baga ma in seama si cautati pe altul ce naiba daca te iubea ramanea cu tine si fara sa o faca.chiar nu iti dai seama ca el te vrajeste.lasal in pace sunt fel si fel de baieti in lumea asta si logic ca nu iti intra niciunul la inimioara daca u vb cu fostul lasa-l in pace si sa vezi ca nu o sa te mai intereseze si cat de curand vei gasi pe altul bafta daca mai vrei un sfat da-mi msj si mai vbkisspup funda daca vrei

| Buttercup30 a răspuns:

Pai si eu m-am despartitde prietenul meu pentru ca s-a combinat cu o fata apropiata de varsta lui.Si tot asa mi-a zis ca sunt prea mica...chatterbox
Si dupa 2 saptamani s-a certat cu ea ca sa se impace cu mine, pentru ca a stat tot asa ca sa o f**a.
Daca tine la tine o sa va vina sa va impacati, daca nu inseamna ca nu te vede decat ca pe o amica din moment ce vorbitit la telefon si pe mess.
Si daca vrei sa-l uiti intrerupe legatura cu el.Gandeste negativ in privinta lui ca te-a facut sa suferi, ca de ce a stat cu tine atat daca stia ca estimica, ca ti-a dat sperante, ca au fost doar vrajeli...
Dupa incearca sa-ti gasesti cat mai multe lucruri de facut ca sa fi ocupata sa nu te mai gandesti al el.
Si dupa ce a trecut [timpul pentru ca timpul le rezolva pe toate], o sa scada mult sentimentele tale pentru el si o sa poti sa te indragostesti iar happy
Du-te in locuri in care ai putea gasi genul tau de baiat.(ex daca iti plac cei sportivi du-te la un meci...thinking

| larry_6465 a răspuns:

1. Trebuie sa te preocupe alt baiat [ incearca sa nu te mai gandesti la el]
2.Nu mai vb cu el la telefon[ pe mess mai merge, nu mai trebuie sa il auzi]
3.Imi pare rau ca te dezamagesc dar, el nu prea tinea la tine, daca tinea era si el la fel ca tine[ proceteaza si tu la fel ca el]
Bafta:X

| Mihneaioan1 a răspuns:

Nu vorbii cu el maxim 1luna sa vezi cum reactioneaza si daca ai norocul sa se desparta de fata aia si sa se intoarca la tine fa-l sa se simta prost ca sa vada cum e sa fi respins.

| CristinaBombonik a răspuns:

Cel mai probabil el nu realiza ca tine la tine ca la o prietena si a confundat sentimentu de prietenie cu iubirea si poate de aceea inca pastrati legatura.De obicei asa e, baieti uita repede o fata caci da de alta, dar fata nu uita repede un baiat pentru ca fetele se intragostesc repede si usor, iar baieti cum s-ar zice ''iubesc pe moment''.Eu nu o sa iti zic sa iti cauti pe cineva mai bun pentru ca este imposibil caci si eu sunt in situatia ta intr-un fel sau altu doar ca eu continui sa lupt pentru ce iubesc iar baiatul de care sunt indragostita imi da semne ca si el mai tine la mine asa ca tine minte''In dragoste si razboi totul e posibil ''.Si daca el de la o fata vrea doar ***** asta inseamna ca e un afemeat care duce lipsa (scuze expresia). Succes in a gasi pe cineva mai bun ..chiar daca stiu ca o sa fie aproape imposibil sa uiti persoana iubita:*