| prs0396 a întrebat:

Hello there! de aproximativ 4 luni relatia mea cu o fata s-a terminat.a tinut cam 6-7 luni. ea a ales sa se desparta de mine, desi m-a iubit foarte mult, spune ea, nu prea ne vedeam des si la un timp lucrurile s-au racit intre noi, asa a crezut ea. mi-a spus sa trec peste si sa-mi vad de viata mea, s-o las in pace ca nu mai vrea sa aiba de-a face cu mine. in ultimele 3 luni am fost indiferent, dar acum imi vine mereu in minte, ma tot gandesc la ea. o iubesc si o vreau inapoi, insa ea nu-mi mai raspunde la nimic, m-a scos de la prieteni sad ce pot sa-i zic ca s-o fac sa inteleaga sa fim din nou impreuna? sufar pentru ea, este al dracu de rau si doare. cred ca intru-n depresie angry nu pot trece peste, tot am incercat sad vreau sa ma impac cu ea. ce credeti ca este eficient sa-i spun ca sa ma inteleaga? Am ajuns sa cred ca nu pot trai fara ea sad vreau sa reaprind aceasta relatie...voi fetele stiti mai bine. ce e de facut?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu nu te umili in fata ei, intelege ca nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine PUNCT! esti tanar, mai ai o groaza de cearsafuri de cotrobait, timpul trece, distreaza-te cat poti, lasa fata in pace si vezi-ti de viata ta, poate vei gasi alta care te va da pe spate

| alin_9439 a răspuns:

O sa treci rapid peste, acum depinde si ce varsta ai, dar daca ai cat cred eu ca ai iti dau un sfat care te ajuta mult. Cauta o fata care sa se ''cotaie'', cauta pe una care sa o f*** si uiti de toate. (bafta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai e nimic de făcut. nu poți ține un om lângă tine cu forța. știu că îți e greu, dar nu merită să suferi pentru nimeni. lasă timpul să treacă și vei vedea că va fi bine.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Poate ti se pare o prostie, dar sincer, dragoste cu sila nu se poate! Daca ea nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine, e cazul sa o lasi in pace, sa te resemnezi si sa-ti vezi de viata ta.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Man, get over it. Pur si simplu n-a fost sa fie. Nu fi insistent ca mai rau faci, atat pentru tine, cat si pentru ea. Fete sunt destule, nu se termina lumea cu ea, deci demonstreaza ca esti barbat in **** mea.

| Ionutnegru a răspuns:

Hai prietene am eu un sfat pentru tine...defapt doua happy
Si eu amctrecut printr-un asemenea moment dar am asteptat cam 1 an sa pot vorbi cu ea. Am reusit sa aprind relatia oferindu-i de ziua ei un buchet de trandafiri. Asa, si tu poti sa-i dai un buchet. Am inteles ca nu vrea sa virbeasca cu tine dar pti folosi un taxi, dai buchetul taxetristului si ii spui unde sta ea. El mearga acolo, o suna spunand ca are un colet pentru ea. Si poate ea va primi forile. Incearca sa nu faci vreo gafa