| Coco08 a întrebat:

HeLLo, TPU.
M-am indragostit de o fata. Sa spun, prima iubire~ adevarata pe care eu o simt acum la 17 ani (da! nu am avut niciodata prietena). Eu am vorbit cu ea, ea a fost intr-o relatie de lunga durata, si nu-l poate uita pe acel tip. A conversat timp de 2 luni cu un baiat, care e ca un frate, cred ca simte ceva pentru el, eu nu i-am spus ca-mi place de ea. Insa ea, l-a pus pe acel tip, s-a luat de mine, m-a injurat si a spus sa o las in pace. Eu am lasat balta totsad. O iubesc! (Cand am vorbit cu ea timp de 2 saptamani... m-am lasat de jocuri, eram dependent recunosc.Simt ca m-am indragostit.) Acum ma uit in fiecare zi la ea. Mi-e dor de ea.
Ce sa facsad... Ajutor.

6 răspunsuri:
| perro12 a răspuns:

Laso in pace, odata ce ea la pus pe X sa te ameninte e clar ca nu vrea sa aiba nici o tangenta cu tine.

HF

| AxelTerner a răspuns:

1.Gasesteti prieteni care sa stea prin prejurul vostru sa te apere daca e ceva sa iasa cu bataia
2. Spune-i ce simpti, ce crezi despre ea.

| quickly a răspuns:

Spune-i ca o iubesti, baga-te in vorba cu ea si demonstreaza-i ca merita sa te aiba langa ea!

| MARIA_3757 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat SPUNE-I.Stii tu, exista unele situatii cand acea persoana dispare pur si simplu din viata ta si atunci nu vei mai avea o cazia sa-i spui ca o iubesti.Dar mai intai gandeste-te ca daca a facut faza cu baiatul inseamna ca ea nu te merita, nu ca tu nu o meriti pe ea.

| Coco08 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, sunt foarte ajutatoare, dar nu stiu ce sa facsad eu o plac foarte mult...

| Iulikaaaaaaaaaa a răspuns:

In primul rand ar trebui sa afli daca ea i-a spus amicului ei sa se ia de tine, iar daca raspunsul e afirmativ inseamna ca fata de care te-ai indragostit nu poate sa isi spuna singura punctul de vedere si sa se faca inteleasa asa ca recurge la intermediari si deci nu prea merita atentia ta. In schimb, daca se dovedeste ca nu ea l-a rugat pe amicul ei sa te agreseze, ar trebui sa ii spui ce simti pentru ca la un moment dat o sa te intrebi "si daca i-as fi spus. oare ar fi fost altfel?"