| Sov95 a întrebat:

Imi place de o fata, dar am o problema: simt, pur si simplu simplu simt ca nu ar putea gasi in veci un lucru sa-i placa la mine; simt ca nu am niciun mod de a o cuceri...
Adica, nici nu stiu de unde sa incep: nu arat bine deloc, sunt enervant, vorbesc mult si fara rost, nu sunt prea amuzant, sunt destul de anost etc.
Singurul talent care imi pica in cap acum este faptul ca pot sa scriu poezii (inclusiv in limba engleza), insa nu vad cum m-ar putea ajuta asta cat timp fata nu este romantica. Nu sunt sigur daca sa spun ca este sau nu, dar inclin cumva sa cred ca nu prea este.
Nu stiu ce sa fac, pentru ca chiar simt ca nu ma pricep la nimic. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| janynn a răspuns:

Daca ea te place, te place asa cum esti tu si cu siguranta ea nu`ti va vedea nici un defect, din contra va gasi la tine numai calitati. Dar ma gandesc ca dn moment ce tu te subestimezi atat cred ca esti complexat de ceva anume, ar trebui sa fii mai sigur pe tine, sa incerci sa-i atragi cumva atentia incat sa vina ea singura la tinewinking Bafta

5 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o uiti si sa iti cauti fete care sunt la fel ca tine, fii sigur ca sunt multe si mai devreme sau mai tirziu o sa-ti gasesti partenera potrivita sau incearca s ate schimbi un pic, fii mai indraznet, mai glumet etc.

| Gabriella_1938 a răspuns:

Trimite-i o poezie in engleza in care sa spui ceea ce simti pentru ea sau cauta un punct comun pe care il ai cu ea si discutati etc...

| Sov95 explică:

@Irina

Nu poti uita o asemenea fata. Crede-ma! Incerc sa o fac sa rada numai ca sa ii pot vedea zambetul ala... Acum doua nopti am stat aproape 2 ore si nu m-am gandit decat la ea, la cat de frumoasa este. Niciodata nu am mai stat nici 30 de min sa ma gandesc la cineva straight face

| Sov95 explică:

@Ella, din pacate nu ii place engleza, ci ii place spaniola. Asta imi lipsea! Spaniola?

| IWinGG a răspuns:

Mai intai scapa de complexele pe care le ai.