| anonim_4396 a întrebat:

In clasa a9a am cunoscut un baiat.Imi era colerg de clasa. Si mi-a fost simpatic din prima. Dupa aceea am fost impreuna. Si nu a mers. Ne-am despartit apoi a urmat o perioada mai ciudata si apoi am devenit cei mai buni prieteni. Eu m.am indragostit de el... mi-a luat ceva timp pana i-am spus insa el a spus ca nu ma vede dacat ca pe cea mai buna prietena si ca nu ar vrea sa fie cu mine pentru ca nu ar vrea sa ma raneasca...acum situatia e foarte rece, nici nu mai am idee ce as putea sa vorbesc cu el. Imi pica greu
din cauza ca suntem in aceeasi clasa si il vad zilnic, si mai ales atunci cand imi amintesc ca anul trecut imi era cel mai aproape din toti colegii. Ma doare ca l-am pierdut ca prieten si ma doare ca ceea ce simt eu nu e reciproc. Ma terorizeaza golul pe care il simt in fiecare dimineata si senzatia aceeea ca nu pot sa imi doresc pe altcineva in afara de el crying si nu ce as putea sa fac sau ce ar putea sa ma ajute...sad

1 răspuns:
| aurora50scumpika a răspuns:

Gandeste-te.ca daca ti-a spus ca nu vrea sa te raneasca,inseamna ca totusi ii pasa si nu vrea sa creeze.o neintelegere intre voi.e cel mai bine sa te resemnezi desi stiu foarte bine ca va fi greu
dar nu ai ce face nu poti sa te distrugi asa,din cauza unei situatii care nu merita,trebuie sa-ti bagi bine in minte, ca daca nu e el inseamna ca undeva in lumea asta, ai pe cineva mai bun decat el si o sa apara atunci cand te astepti mai putin.Nu dispera,, Sti vorba aia.acolo unde se inchide o usa.neaparat de deschide un mai mare.si mai minunata,, Succes! Ai grija de tine! Nu merita