| Johanna014 a întrebat:

In luna februarie a intarziat menstruatia 3 zile, in martie, 4 zile si in aprilie, o zi! E normal sa intarzie si luna aceasta? (p.s: in februarie nu am avut contact sexual!)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este posibila repetarea unei intarzieri mai mari sau mai mici deoarece este posibil ca ciclul tau menstrual sa nu fie unul de tip regulat. Insa depinde si fata de ce moment sau care este punctul de referinta fata de care faci aceste aprecieri sau calcule. Lungimea unui ciclu menstrual nu este influentat si nu depinde de inceperea vietii sexuale si/sau intretinerea unui anumit numar de contacte sexuale. Ciclul menstrual este influentat doar de modul de desfasurare a activitatii hormonale a fiecarei femei in parte. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibila o intarziere a menstruatiei si luna aceasta.