| Alex0194 a întrebat:

In primul rand vreau sa va multumesc foarte mult acelora care mi-au raspuns la intrebare, dar mai ales acelora care nu mi-au raspuns. Va multumesc tuturor ca va dati tot interesul sa ii ajutati pe toti obsedatii sexual ce pun intrebari neserioase, si cei care chiar au nevoie de o parere, un sfat nu primesc ajutorul de care au nevoie sau primesc numai mistouri. Ma bucura enorm ca raspundeti la toate intrebarile acelor obsedati de sex care isi bat joc pur si simplu de acest site primesc zeci de raspunsuri, si cei care chiar au nevoie de o parere serioasa intr-o problema sau intr-o decizie sau altceva primesc un val mare de raspunsuri in maxim 2-3 raspunsuri (cum era aia cu maxim 2 cai cam asa si aici). Eu unu am incercat sa mai dau niste sfaturi celor care chiar au nevoie de ajutor. Cand am avut si eu nevoie de ajutor am primit cum era de asteptat maxim 2 raspunsuri, spre deosebire de cei care fac sex cu profesorul de religie azi si maine intreaba ca daca au 12 ani e bine sa-mi incep viata sexuala si primesc nu mai putin de 10 raspunsuri. De ce ne mai intrebam de unde afla pustanii de 12-13 ani de sex cand acest site le ofera posibilitatea explicita de a intelege in detaliu aceste chestii care pana la 16-18 ani nici n-ar fi foarte bine sa aude de aici se ajunge sa-si inceapa viata sexuala la 14 ani, stati calm ca nu cred pe cei care zic ca si-au inceput-o la 12 ani... Ne intrebam oare de ce se duce tara asta de rapa, pai uite exact de asta nu raspundem numai la mistouri, la chestii serioase ne batem joc.Va cer si eu ca daca vreti sa fim o comunitate serioasa trebuie mai multa implicare unde este nevoie si fara mistouri unde treaba este serioasa. Multumesc ca ati stat sa-mi citit mesajul si sper ca sa nu fiu singurul care este de acord cu astea. Va astept parerile voastre aici, stiu ca exita mari sanse sa fie raportata din cauza categorie unde pun intrebarea dar daca as pune-o altundeva sunt foarte mari sansele sa nu o vada cineva... Mult noroc si numai bine

http://www.tpu.ro/......-si-minor/

Răspuns Câştigător
| Numelenuapareinbazadedate a răspuns:

In mod normal cand ajuti pe cineva nu astepti ceva in schimb.
Eu una am invatat ca trebuie sa te descurci singur pentru ca lumea e foarte rea. Atunci cand esti la capatul puterilor, te va lovi sa vada daca vei rezista, atunci cand esti la marginea prapastiei te va impinge sa vada daca vei cadea. Rar primesti ajutor de la cineva, rare sunt persoanele care ajuta fara a cere ceva in schimb. Uitati si voi, sunt unii care pun intrebari destul de serioase pe site sunt luati la misto. Ai si tu dreptatea ta, dar nu poti sa te revolti ca nu vor sa te ajute. Ar trebui sa te ambitionezi sa rezolvi singur.

Si eu invat la chitara, dar e greu sa invat singura. Oricum, sunt cateva lectii pe YouTube si daca esti atent e chiar usor.

http://www.youtube.com/watch?v=yx7zVthnXBw

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bn zis mai omule, aici masurile sunt prea mici asa ca acceseaza orice copil si afla fel si fel de prostii care nu ar trebui sa stie, pe alta parte nici noi nu ne putem da seama pentru ca ei pot sa se exprime clar ca si cum ar vorbi o persoana adulta dar daca zice de varta prea mica sau chestii asemanatoare atunci ii ajutam noi cum li se cuvine laughing

| Alex0194 explică:

De cautatat, caut taburi stai calm dar gasesc numai cu chestii complicate adica tot felul de bareuri; am cerut si eu parerea altora care au fost in situatia mea, altii care poate stiu ceva cantece mai usoare... si nu ma revolt pentru asta... revoltat sunt de mult dar acum am ajuns si eu la un punct in care m-am saturat sa tac si am zis sa-mi spun si eu parerea. Cand vezi ca tu ii ajuti (parerea mea) si tu esti mai deloc ajutat si altii care isi bat joc primesc n raspunsuri mi se pare prea de tot

| Numelenuapareinbazadedate a răspuns:

Hai frate, cauta cantece pe net. Se gasesc destule lectii online pentru chitara.

Noroc cu site-ul asta ca altfel copii ar auzi de sex la 18 ani... te rog, hai sa fim seriosi, sexul e peste tot. Pe site-uri de adulti nu trebuie decat sa dai un click cum ca ai 18 ani si ai acces la materiale porno. Ia arunca o privire la americani, acolo deja la 13 ani sunt dependenti de droguri, de sex nu mai vorbesc. Unii sunt si infectati cu HIV la varsta asta, din cauza ca nu stiu sa se protejeze. Ei trebuie educati, altfel o fac din curiozitate. Bine, pe de o parte ai dreptate si e deranjant ca cei care raspund la intrebari puse de copii de 13 ani, sunt altii mult mai mari, adica de 14 ani.
Daca tie ti-e lene sa cauti niste tabulaturi pe net, asta nu inseamna ca trebuie sa te revolti cum ca cei care primesc mai multe sfaturi sunt cei care pun intrebari despre sex. Asta e, lumea e interesata. N-ai ce sa-i faci.

| Iuliutzzza18 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate! Am avut si eu nevoie de ajutor si am primit 2 raspunsuri! Si din cate vad la intrebarile despre sex si nu stiu ce alte prosti gasesti N-raspunsuri. Asta este! Altii doar isi bat joc! Si sunt de acord cu tine!

| AleXandra649 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate in legatura cu asta dar lumea nu o sa schimbe de la o simpla postare. Oricum foarte bine ca ti-ai exprimat parerea pentru ca si eu sunt de acord... cele mai stupide intrebari primesc multe raspunsuri dar cele care chiar au nevoie primesc 2-3. Chiar nu e corect dar nu avem ce sa facem. Asta e Romania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai drepate, daca pui o intrebare serioasa nu primesti mai mult de 3 raspunsuri dar daca pui una la caterinca sau cum pun distrusii de pe site-ul asta(unii nu toti)primesti 30 de raspunsuri. Uita-te si pe profilul meu sa vezi cate raspunsuri am primit si eu.straight face Cel mai bine ar fi ca cei normali la cap sa ignore specimenele acelea expirate si atunci se vor potoli cu intrebarile lor puse la misto sau puse din cauza ca sunt inculti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu una nu am mai avut net cateva zile, dar nu e o scuza. Si daca as fi avut, tot nu te-as fi ajutat din simplul motiv ca nu am absolut nicio tangenta cu muzica, nu o inteleg si nu ma pricep.
Referitor la "intrebarea" pusa acum, nu ma puteam abtine sa nu raspund. Asa e, de ceva vreme sunt tot felul de intrebari "interesante" (sa ma abtin sa zic cretine, ca ma trezesc dupa cu report) puse de copii de pana in 15ani. Nu mai stiu ce sa faca sa arate mai bine pentru X, care vrea doar sa... sau cum sa fie mai buni/e in pat, etc.
Asta se vede clar si din nr de intrebari la categorii. Care conduce detasat? Adolescenti (bine, puteau la fel de bine sa zica "copii", dar nu intrebari de la mame). Desigur, mai urmeaza si "dragoste" si sex, frumusete, timp liber. Pentru ca atat au ei in cap.
Si va mai mirati de ce sunt asa de superficiali cei ce vin din urma. Asa li s-a zis si parintilor nostri de catre bunici, dar acum chiar e grav, nu e pentru stimulare.
Eu deja m-am cam obisnuit: intru din ce in ce mai rar, raspund la 1-2 intrebari la care consider ca merita sa raspunzi si cam atat. Alta solutie nu este: ei "este" multi (asa ar zice ei, ca majoritatea nu stiu cand e i/ii, cu cratima sau fara, etc) si noi suntem demodati cica.

| FlowerRoseRose a răspuns:

Frate ce naiba ai scris aici o compunere?
sau vrei sa te apreciam ca sa stiu si eu ce sa zic