| JessicaLove a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum 5 luni pentru ca eram in sesiune (prima) si nu puteam invata de el, tot îmi spunea sa copiez și de asta iar eu m-am enervat și fiind stresată in perioada aceea și noi având și certuri dese (fiind amândoi la Cj la facultate, eu voiam sa mai rămân in weekenduri și aici. El tot voia doar acasa, pleca și dacă eu rămâneam aici, dacă îl chemam sa stea măcar un Weekend sa iesim cu sora mea și prietenul ei nu voia. Nu prea a fost entuziasmat când am venit și eu in Cj, el era deja de un an aici. Adică ma așteptam sa dorească sa îmi arate zona etc. nu. El doar îmi reproșa ca eu nu sunt implicată, ca nu ii spun sa ne vedem. Dar eu nu faceam asta pentru ca el mereu era cu prietenii lui. Dacă ii era foame, cu prietenii la pizza, dacă își cauta de lucru a mers la un târg de joburi și nu m-a chemat pe mine cu el etc.) nu am fost iubita perfecta, tineam multe in mine, in loc sa ii spun ce ma deranja.
Dar in momentul acela când m-am despartit de el a fost pentru ca eram stresată si nu ma încuraja deloc. In fine. Apoi am avut o perioada mai aiurea, eram foarte des in club, el vedea pe snap. Ma mai suna din când in când, spunea ca ii e dor de mine. Așa ca intr-o zi am decis sa ii scriu, îmi era dor de el. Fusesem doi ani împreuna. Și ma gândisem ca poate am exagerat, ca poate trebuia sa ii explic și eu frumos ca vreau sa invat. Când i-am scris a zis ca e prea tarziu, ca eu l-am batjocorit cică și i-am spus ca de ce m-a mai sunat atunci și a zis ca "speram pe atunci sa ne împăcăm, acum nici vorba ". I-am scris insistent atunci, nu voiam sa ma obișnuiesc cu ideea dar pana la urma am renunțat. A zis ca el nu vrea o fata care bea (am avut antecedente când am fost amețită la majorate ) dar erau de exemplu cu prietenii mei. Când ieseam cu el și prietenii lui niciodată nu s-a întâmplat. Din contra, el o făcea. Chiar și de revelion, a trebuit sa am grija de el sa nu și piardă pana și sacoul. In fine. Și mi s-a părut super aiurea cum a zis ca e prea tarziu, adică pentru mine a fost ceva la nervi si stres. Și perioada cu cluburile, a fost doar sa uit de el și sa ma gândesc mai bine ce vreau. Acum au trecut doua luni de când nu am mai vorbit. Și încă ma gândesc la el mereu, nu vreau sa ii mai scriu pentru ca am insistat foarte mult atunci. Eu cred ca de dragul lui am încercat sa șterg momentele acelea rele și sa ii scriu, dar nu a mai contat. Am fost 2 ani împreuna, ma gândesc la el zilnic, cred ca el deja m-a uitat. Am fost la el la spital de paști, era bolnav, tocmai ca sa ii arat ca îmi pasa dar nimic nu s-a schimbat. Acum 2 sapt m-a adăugat din nou pe insta, ma șterse. Îmi e foarte dor de el și încă sper ca se va întoarce, dar încât au trecut doua luni și n-a dat niciun semn înseamnă ca n-o va mai face, nu? Nu mai rezist efectiv.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Asta nu e relație, decât în imaginația ta...

| Emma30555 a răspuns:

Posibil ca el sa își fi găsit pe altcineva, dar nu se știe niciodată, eu personal nu prea cred în reimpacari

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

A ramas fara in agenda; da-i cu flit, idiotului.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De ce nu incerci sa vezi relatia dintr-o perspectiva obiectiva?
Chiar tu ai zis aici ca nu stie sa te trateze cum trebuie, ca nu ii pasa de tine, ca da vina pe tine si ca e o femeie si nu stie sa-si recunoasca partea de vina.
De ce ai mai vrea sa te intorci la un babuin?
Gasesti atatia care te-ar putea face sa te simti fericita.

| Romanul86 a răspuns:

Vorbeste cu prietenii lui și află ce are de gând cu tine.

| Buhh a răspuns:

Ca baiat, mi se pare un ratat si un pierde vara cred ca isi cauta o partenera de bautura PS nexxt

| gheorgheCamataru a răspuns:

Scrie-i pentru ca băieții mereu vor sa se împace cu fosta, și dacă îl lași prea mult timp, poate îl pierzi de tot, dacă Te-a adăugat pe Insta, asta înseamnă ca vrea sa va împăcați. Scrie-i