| Anastasia_7420 a întrebat:

Mai demult, acum vreo 5 ani, o prietena a facut`o cu un baiat. 2 secunde a tinut, pana au vazut amandoi sange, ei nu i`a venit menstruatia pe atunci.si acum parinti ei vor sa o duca la un ginecolog pentru probleme cu ovarele. ea vrea sa fuga de acasa, pentru ca nu vor sa aafle parinti ei ca nu mai e virgina, sau pentru asta exista control separat? o sa ii zica si asta? ca nu mai e virgina? nu stiu cum sa ii spun sa nu faca asta sad sa fuga. dau fundita

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa nu mai fuga de acasa si sa-si asume faptele ei. Pana la urma nu8 s-a facut gaura in cer. Si e important ca si-a inceput viata sexuala devreme, poate fi una din cauzele problemelor de acum.

| stresu a răspuns:

Apar mai multe lucruri de luat in consideratie acum:
1: daca e majora banuiesc ca se poate duce singura la ginecolog; deci ar putea lasa mama acasa pentru a evita un scandal. Daca inca nu e majora, la cat si-a inceput viata sexuala, 11-12 ani? Abia aici vad ceva probleme.
2: Ar putea fi sincera cu ai ei, eventual sa inceapa discutia cu mama ca de obicei tatii au o problema mai mare cu subiectul acesta; poate o vor certa, etc., dar pana la urma va fi ok. Cunosc cazuri unde parintii au aflat abia dupa ce au vazut pe internet poze cu fata lor goala si tot s-a rezolvat pana la urma.
3. daca in general are o relatie buna cu ei, pentru o frica prosteasca nu are rost sa fuga de acasa. Se va izbi in viata de probleme mult mai mari de atat. Va fugi si atunci?

| Stefania a răspuns:

Hei tu...anonimule,nu iti mai bate jocsad. Aici sunt probleme serioase de rezolvat.Imi cer scuze i numele luistraight face. Mai bine ii zice parintilor adevarulstraight faceeste greu dar asta este adevararul, va fi mult mai bine.Succeskiss

| Andreutsa25 a răspuns:

In niciun caz fuga de acasa si de probleme nu este o solutie, mai tarziu o sa ii para rau ca nu s-a gandit la o solutie. Daca parintii ei o duc la ginecolog nu este un lucru rau, fiecare medic ginecolog are obligatia sa pastreze confidential conversatia cu pacientul sau rezultatul consultatiei, tot ce trebuie prietena ta sa faca atunci cand o sa mearga la medic este sa vorbeasca cu el si sa il roge sa nu le spuna parintilor ca ea nu mai este virgina pentru ca nu se stie cum vor reactiona ei...Si cand mergi la ginecolog primul lucru te intreaba daca esti virgina sau nu si daca ii spune ca este atunci el nu poate sa ii faca un control ginecologic intern...Mai multe nu stiu ce sa iti spun, incearca sa fii alaturi de ea si sa ii spui tot ce ai aflat din raspunsurile noastre :* Bafta!

| Andreia1 a răspuns:

Pentru ce sa fuga? :-| o sa'i para foarte ffoarte rau pe parcursul anilor sa'si ia inima in dinti si sa faca controlul si daca i zice ca nu mai e virgina na. macar mama ei sa o inteleaga nu are de ce sa fuga.

| tim a răspuns:

Lui i-s-a rupt ata? la ce la siret?laughing foarte tare!laughing sfatuiesteo sa se duca la ginecolog mai repede, sa-i zica si lui cum sta treaba ca o s-o pateasca daca afla ai ei ce-a facut si sa nu le spuna.sunt sigur ca va intelege doctorul care e situatia si nu o va pune pe fata in pericol. e simplu.si astfel toti vor fi multumiti, impacati, si nu se vor certa, ea nu va trebui sa fuga. zau asa, eu personal m-as duce sa vorbesc cu un ginecolog doar sa-mi scap o prietena dintr-o astfel de chestie

Răspuns utilizator avertizat
| anonimathebest a răspuns:

Spune-i asa:Sa nu fugi de acasa caci nu merita! Asta este o chestie minora si nu trebuie sa fugi! Oricum, unde o sa gasesti un loc unde sa fi primita daca fugi? Ce o sa faci? O sa cersesti? Zi-le mai bine parintilor adevarul! O sa te ierte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna si u la 112 sau la protectia animalelorlaughing)))))

| giulia_8691 a răspuns:

Rombi~ a zis ca lui, s`a uitat la el si a zis, tie iti curge, mie nu. se poate si lui sa ii curga? pentru ca si el era virgin, se prosteau.de atunci nu a mai facut`o cu nimenihappy, nu nu tare, doar putin, ca se prostau mai mult.

| Anastasia_7420 explică:

Nu trebuie sa iti bati joc, la sange ma refeream cand au vazut amandoi ca ei ii curge sange, adica cum se intampla cand faci prima oara si esti virgina!

| Anastasia_7420 explică:

Poate sa vina sange si de la el?