| ForrestGumpJr a întrebat:

Nu inteleg ce sa fac...

Iubita mea nu vrea sa se ataseze de mine pentru ca nu e genul si cica nu depinde de ea. Cum sa nu depinda de tine?!? Am intrebat-o daca vrea sa ne despartim si a spus ca nu. Se comporta cu mine de parca nici nu am fi impreuna, de parca o enervez. Maine vreau sa vorbesc cu ea si cred ca ma voi desparti pentru ca ea pur si simplu nu merita sa fie iubita. Nu mai suport cu toate ca o iubesc si vreau sa o fac fericita. Am fost un gentleman cu ea, am avut rabdare si am fost, cred eu, prea bun si regret lucrul acesta. Chiar nu mai pot face nimic? Vreau un sfat, ajutati-ma sa ma despart de ea fara sa sufar... Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Se comporta ca si cum nu te suporta dar nu vrea sa se desparta de tine? Pai in cazul asta inseamna ca are de profitat intr-un anume fel de pe urma relatiei cu tine. Daca o iubesti asa cum spui, nu-i spune ca te desparti de ea, nu lua decizii radicale, nu ii vorbi urat, dar mimeaza o indiferenta crescanda fata de ea si nu o mai cauta. Daca e ceva de salvat la relatia voastra si daca ea simte ceva pentru tine, vei simti cum ia ea initiativa de a se apropia de tine. Daca nu incearca in nici un fel sa amelioreze lucrurile, inseamna ca oricum relatia asta nu ar fi dus nicaieri.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai adevarul e ca nu depinde de tine sa te indragostesti de cineva...nu e ca si cum ai spune de maine o sa o plac pe fata aia..asa si ea, nu s-a atasat de tine inca.
Mie totusi mi se pare ca ti da semnale ca nu mai vrea sa fiti impreuna si nu vrea sa o zica ea, eu zic sa va despartiti, caci daca tu chiar o iubesti chiar iti faci mai mult rau cand esti tratat cu indiferenta, eu zic ca e mai bine asa.

| justintime a răspuns:

Ea nu mai este atrasa de tine. Indiferenta ei iti semnaleaza ca si ea ar dori ca relatia sa se incheie. Ar trebui sa ai o discutie seriosa si sa stabiliti daca relatia vostra poate continua sau fiecare sa plece in drumul lui.