| XxAlexandruxX a întrebat:

Nu stiu sa sarut, ce o sa fac? Mie rusine sa ii spun partenerei ca nu stiu sa sarut

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Atunci cand o vei face, lasa-te purtat de val! Ai sa vezi ca faci fata cu brio, totul vine de la sine! bafta!

| Ramonaaaa a răspuns:

Bună Alexandru,
În cazul în care nu ai experimentat încă primul sărut şi partenera ta nu ştie, ai 2 variante: ori nu îi spui nimic şi există o certitudine să nu îşi dea seama ori eşti sincer cu ea.
Lasă totul să se întâmple spontan,nu te grăbi, încearcă să nu mergi pe ideea ''Acum mă duc şi o sărut!''.
Nu uita să ai grijă la câteva aspecte cum ar fi să ai grijă la respiraţie, la excesul de salivă(nu o mânca cu totul din prima).
Totul vine de la sine.
Baftă cu tipa şi Crăciun Fericit love struck!

| biscuiteletau a răspuns:

Si eu am avut dilema asta acum cateva luni dar acum mi-am dat seama k nu trebuie sa stii nimic si nu exista nici o regula.
Am citit pe net etc dar mi s.a spus ca totul trebuie sa vina de la sine. Lasa.te purtat de val si daca simti ca nu te descurci las.o pe ea sa preia contrulul chiar daca la inceput pare ciudata ideea nu este! Mai ales unei fete nu i se pare deloc ciudat pentru ca intotdeauna baiatul pace primul pas si ea se va bucura sa o lasa sa fie "sefa".
Sper ca te.am ajutat big grin

| SDC a răspuns:

Saruto,daca te place ii va place si cum saruti,lasa totul sa mearga de la sine! teoretic e usor, te uiti si u in filme, practic incearca si iti va iesi!

| Larisabby a răspuns:

Http://www.220.ro/faze-tari/Cum-Se-Saruta-Pasional/DgKYwtct38/
Invata de aici! este simplu; x lasate purtat de 'val' :))