| anonim_4396 a întrebat:

Observ că se pun multe întrebări de genul "De ce sunt baietii niste porci si le place sa le faca pe fete sa sufere?/de ce vor toti baietii doar sex si fetele nu?/de ce baietii nu au sentimente? ii urasc.".

1.Parcă noi am fi prin naștere niște sfinte. E vina lor că s-au încurcat cu cine nu trebuie, nu au gândit și s-au lăsat vrăjite de vorbele tipului respectiv, înțeleg lipsa de experiență. Așa că de ce generalizează, toți sunt la fel cumva? Înseamnă că nu mai există iubire și că prin definiție doar fetele iubesc?
După o experiență de genul ăsta, cu cine se vor cupla acele fete în continuare, dacă toți băieții sunt niște javre și toți vor doar sex?

2.Dar...cum se face că văd rar întrebări puse de băieți care generalizează? Desigur, la ei e aia cu "toate femeile-s curve". Dar...tot mai rar le văd, de ce? Sau știu că nu am văzut de mult o întrebare gen "de ce toate fetele vor doar portofelul partenerului?"

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Cand o fata pune intrebarile astea penibile se poate vedea de la o posta ca ea este mai suparata pe ea decat pe baiat, ca ea a luat plasa si a fost pacalita usor de el.
Doar o rabufnire pe moment in care ea face pe victima, pe conceptul "Uite ce mi-a facut porcul asta, uite in cine am avut eu incredere".
Ne pricepem atat de bine sa scapam de vina; cel mai bun exemplu:
"Buna ziua, am o problema cu calculatorul, mi s-a stricat". Doamne fereste sa zicem l-am stricat sau este vina mea, intotdeauna gasim pe cineva pe care sa dam vina, doar doar sa iesim cu fata curata macar de aparente.

Alegeri proaste in materie de baieti, combinate cu orbire temporara din cauza ca baiatul ii frumos, ea confundand exteriorul cu interiorul la frumusete si BAM, aparitia unei asemenea intrebari pe TPU.Aud incontinuu "Baietii gandesc cu penisul" si alte balarii ca si "Pentru mine doar interiorul conteaza, daca ma respecta si ma iubeste pentru cine sunt, nu conteaza cum arata fizic".
Cand o fata pune botul la cat de frumos este un tip si se culca cu el si cauta doar baieti frumosi, atunci cred ca pot sa spun ca si fetele gandesc cu aparatul lor reproducator.
Iar penibilitatea aia de fraza cu doar interiorul conteaza este cea mai ipocrita chestie pe care o poti auzi, in care fetele se mint singure.
Dupa o experienta ca asta ce face fata?
Simplu, o vezi iar scuipand in vulcanul care a arso si data trecuta.
Fetele se vor cupla cu acei nesimtiti notorii care le trateaza ca un pres si care nu le dau importanta, adica acelasi tip de baiat cu care s-a mai incurcat, care a impins-o sa pune intrebari penibile pe TPU.
Te trateaza ca un gunoi, ii un nesimtit, nu ii pasa de tine, te inseala si tot tu il cauti si vrei sa fi cu el... atunci fetelor dragi, va meritati soarta.

Baietii au o imunitate mai ridicata cand vine vorba de astea si fetele stiu ce in se baga de la inceput dar nu vor sa recunoasca asta, dar baietii de obicei stiu ce au pe mana deci stiu la ce sa se astepte si chiar crezi ca ego-ul masculin o sa-i lase sa puna astfel de intrebari? Adica ei sa arate ca au picat in plasa unei fete si au picat de prosti?

Fetele vor un baiat bun (unele macar).
Baietii vor o fata buna (unii macar).
Undeva pe la mijloc nu se gasesc, pana la urma ei cauta acelasi lucru pacat ca nu se pot intalnii la mijloc si gata.

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Barbati sunt porci numai cand se imbarliga cu scroafele.

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Bai bai bai stai asa ca nu toti sunt porci jigodi mai eu sunt romantic glumet si dragutwinking

| FlyingSoul a răspuns:

Simplu Baietii sunt mai simtitti si nu generalizeza decat daca-s enervati la culme de mai multe fete la rand sau nu vor sa para molai. e Logic!

| andrrei08 a răspuns:

Cea mai mare prostie e sa generalizezi, de orice parte ai fi, fata sau baiat. Pentru ca nu stii cum apare perechea in viata ta, te trateaza asa bine cum nici nu meriti, desi ulterior auzise ca ii crezi pe toti la fel si ca ea nu e cu nimic mai speciala de restul.
Aa, si cele care spun ca toti baietii sunt niste javre, evident ca sunt superficiale si se vor cupla imediat cu urmatorul tip atragator, bine facut dar prost ca gardul si tzaran spargator de seminte. Apoi ca si prima data, vor fi umilite si iar vor crede ca toti baietii sunt javre; motivul: superficialitatea cu care privesc un baiat, ele sunt de vina ca nu stiu sa aleaga. Ce naiba, un om poti sa il cunosti intr-o zi cat pentru o viata numai dupa modul in care iti vorbeste si cum se poarta (chiar daca are pe el Armani sau o haina de la SH)

| lunarwolf a răspuns:

@aLy,dă-mi numărul tău. rolling on the floor

Nu contează dacă ai deja gagică.

| lunarwolf a răspuns:

Actually,nu mi-l mai da.

Nu-mi convine că habar n-ai să scrii.

| maryngeorge a răspuns:

Asa au ajuns generatia noastra ma refer si la fete si la baieti si gresesti cand spui ca toti nu baga toti baieti la un loc mai sunt baieti care au capul pe umeri nu sunt toti la fel, si nu numai fetele iubesc sunt si baieti care iubesc big grin na mai rar dar sunt, cat la fete uitate si in jurul tau ca sunt fete chiar multe care fac baieti sa sufere.
Asa a ajuns generatia noastra dar nu dispera mai sunt persoane in care sa ai incredere

| DnBSniper a răspuns:

Deliric e de vina laughing)

| Twilight a răspuns:

Si baietii pun la suflet, unii chiar sunt prea sensibili, dar ei nu prea se arunca se ceara sfatul pe TPU, ei preferand mai mult sa se inchida in ei. Poate si fetele pun la suflet prea mult. In general, in adolescenta baietii sunt imaturi, nu stiu ce vor de la o relatie, chestii de genul asta.

Foarte multi vor zice ca si fetele sunt asa, dar eu stiu ca fetele se maturizeaza mult mai repede ca baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.youtube.com/watch?v=QvLz7Fe2rOc
mai sunt si romantici printre noi, Love you bird :-*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@aLy, citeste toata intrebarea. Eu le condamn pe cele care generalizeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut @EvilBite. Nu te-am mai vazut de mult timp, dar poate daca nu te deranjez prea tare imi si raspunzi la subiect.