| TwiXXXie a întrebat:

Salut, am fost in excursie cu clasa iar acolo am inceput sa vorbesc cu o colega de toate, eu incepusem sa o plac foarte tare dar ea tocmai ce se despartise de prietenul ei de 2 saptamani dupa o relatie de 2 ani si jumatate(am decis sa nu incerc nimic si sa raman in "Friend Zone") revenind acasa am inceput sa vorbesc cu ea si ea mi-a spus ca ii place de mine mai ales pentru caracterul meu si pentru ca sunt matur. Ea mi-a zis ca ar vrea sa avem o relatie dar "sa o luam incet", eu unul chiar nu stiu cum sa o iau incet, as avea nevoie de niste sfaturi. Mersi happy

Răspuns Câştigător
| George172 a răspuns:

Dupa 2 ani jumate nu ai cum sa uiti o persoana asa de usor, ea cu siguranta o sa se gandeasca la lucrurile pe care le facea cu el cand le face cu tine gen: sarut, imbratisari etc. Chestia asta cu "imi place de tine " este foarte vag. cel ai probabil, ea s`a "indragostit" de "lucrurile" care le are el, si le-a vazut si la tine, dar asta nu poate fi 100%. Genurile astea de relatii care vin, dupa ce ai avut o rel de peste 1 an, + ca au trecut doar 2 sapt de cand s`au despartit, nu o sa tina, pentru ca ea: 1. ea inca tine la el, 2. Nu te place pe tine cu adevarat. 3. Poate cauta o pers cu care sa-l uite, bun, te-a gasit, l-a uitat apoi nu esti mai bun, gaseste pe altul ( asa am patit eu de multe ori )! 4. Tu pui suflet in relatie, ea nu are cum! totusi e o rel de 2 ani jumate nu poate fi uitata usor!, SFATUL MEU : Sa ramai cu ea in "Friend Zone", pana o cunosti mult mai bine, si sa o faci sa "te placa " ce ai tu, nu ce a vazut asemanator, nu pune suflet in asta, pentru ca sunt sanse de 100% sa suferi ( ma refer la perioada de "Friend Zone" ). P.S : incearca sa nu iti mai gasesti prietene care a avut o relatie foarte lunga, cu siguranta daca aveti varste cuprinse intre 14-20 de ani!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fi alaturi de ea si dovedeste ca esti un prieten bun, probabil ea nu e pregatita inca de ceva mai mult

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu te grabi, nu o grabi nici pe ea. E bine sa incepeti ca prieteni buni si sa va apropiati incet, incet. Oricum intreab-o si pe ea ce si-ar dori, ce anume intelege ea prin "incet". Intelege-o si asteapt-o.te place, asta e de bine dar dupa o relatie atat de lunga probabil inca are retineri.

| DaRaspund a răspuns:

Adica sa nu te astepti sa te iubeasca din prima luna, sa ai rabdare cu ea si sa nu o presezi.Sa o lasi sa prinda din nou increderein relatii, sa nu o stresezi si sa o iubesti orice ar fi!

| anamariafrumoasa30 a răspuns:

Adica lucrurile sa mearga incet nu sunteti impreuna de o zi deja si te gandesti la sex