| Decebal a întrebat:

De ce suntem asa de diferiti?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca daca am fi la fel lumea ar fi un spectacol banal, previzibil fara tact si masura si ne-am limita la a trai si atat

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De la 300 metri cred ca semanam destul de bine. Depinde prin ce lentile privim happy

| Alisa a răspuns:

Pentru ca fiecare persoana este unica. Asa a vrut Dumnezeu.

| Vizitiul a răspuns:

Buna intrebare. Bazandu-ne pe evolutie, toata viata pe Terra a evoluat dintr-o celula.Eu consider ca, cu, personalitatea proprie te nasti, nu o modelezi pe parcursul timpului, dar poate sa depinde si de mediu, anturaj, etc...(dar daca ai o personalitate puternica rea/buna, nu poate fi "deformata" de catre acesti factori. Din perpectiva mea, personalitatea constituie marea diferenta, si nu aspectul fizic. Dupa cum bine stiti am fost creati dupa chipul si asemanarea Domnului, deci suntem similari din unele puncte de vedere, dar personalitatea cu, care te nasti este unica.

| Hombre a răspuns:

Ca sa nu ne confundam.

| Frogie a răspuns:

Pentru ca nu toti suntem la fel! laughing

| want2bMajestic a răspuns:

Intreaba si tu pe parnintii tailaughing

| vykkusor a răspuns:

Daca am fi toti la fel viata nu ar avea nici un sens ar fi plictisitor si trist. Diferenta dintre noi da vietii culoare...

| BeT a răspuns:

6Miliarde si jumatate de "chipuri"si nici unul nu se aseamana cu celalat nici la caracter si nici la infatisare.Iti dai seama cine poate Fi Creatorul nostru?!

| omudinliftutau a răspuns:

Că așa vrea Dumnezeu.

| sabela a răspuns:

Cred ca daca am fi toti la fel ne-am plictisi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bnului Dumnezeu ii place diversitatea.si de ce sa nu recunoastem? si noua.