| ElenaBa a întrebat:

Salut . Eu a scriu de citeva saptamini pe siti cu un baiat , imi spune ca sint simpatica si de genul acesta . Nudemult mi-a spus ca in curind va veni in satul unde eu locuesc ca are niste treburi , si ca putem sa ne vedem , el a zis ca vrea foarte mult sa ma vada . Am doua probleme , 1 daca sa ma vad cu el ce sa le spun la parinti ca ma duc(nu am mai avut relatii pina acum) 2 Ce sa vorbesc cu el (si mai pe parcurs eu nici nu stiu sa sarut ). Astept parerea voastra . FUNDA

Răspuns Câştigător
| Rawwrr a răspuns:

1)"Mama,vezi ca ma duc pana la prietena mea "," Tata,ma duc pana la magazin","Mama, simt nevoia sa ma recreez, ma duc sa ma plimb un pic" 2)Despre foste relatii; fata "perfecta" pentru el; Scoala/serviciu; planuri de viitor. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Eu cred ca nu e cazul sa te arunci cu capul înainte (ehhh...greseala de începator):-J Nu e ca si cum tu l-ai cunoaste pe acest baiat în adevaratul sens al cuvantului (pe internet foarte rar suntem noi însine) de aceea ti-as sugera sa nu faci mare caz din asta...pana la urma cine stie cand o venihee hee
1.În mod normal, ti-as sugera sa le spui (macar o parte) din adevar...si anume, ca te întalnesti cu un "amic"sau asa ceva...ca pana la urma nu formati un cuplu oficial, si de ce nu te-ar lasa.
2.Fi naturala.Îl saluti, îi spui cat de mult te bucuri ca a putut veni, cum o mai duce (bla bla...astea vin de la sine de cele mai multe ori)cat despre sarut chiar n-ai de ce sa te grabesti... gandes-te ca el este doar in vizita(totusi), cine stie cand va reveni.Si daca va veti saruta în viitorul apropiat, cred ca ti-as da degeaba indicatii pentru ca pe moment sigur vei uita tot.

| SarahMaria a răspuns:

Eu zic sa nu ai asa mare incredere intr-un baiat pe care l-ai cunoscut pe un site! In ziua de azi se intampla multe lucruri. si in spatele unor profiluri stau tot felul de persoane... Nu trebuie sa ai asa mare incredere intr-o persoana pe care ai cunoscut-o pe un site si cu care vorbesti de cateva saptamani! Ia-o mai incet, nu te grabii!

| LidiaSexyGirl a răspuns:

1- Nu le spune părinților, pentru că oricum or să afle ei într-o juma" de oră...
2- Poți deschide subiecte legate de datini și obiceiuri ale satului tău, sărbători și alte chestii de genul ăsta.
Și dacă au început arăturile de primăvară.
Și dacă s-a făcut grâul anul trecut...