| bombonik_2309 a întrebat:

Salut, uitati-va la intrebarile mele daca nu stiti despre ce este vorba
Prin scoala(liceu) am vazut un baiat foarte dragut, peste putin timp mi-a dat intalnire si am acceptat sa fiu cu el (el are 17 ani), il iubesc foarte mult, dar tot ma gandesc la fostul prieten, ce sa fac sa-l uit, nu prea mai am sentimente pentru el, si il iubesc mult pe actulul, dar tot nu pot uita fata lui frumoasa(a fostului)! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| dan_2834 a răspuns:

Poi nu cred ca il iubesti pe actualul tau prieten din moment ce te gandesti si la fostul, asta in mod sigur.Cand iubesti cu adevarat nu poti sa iubesti decat o singura persoana.Toate gandurile se indreapta catre acea persoana care devine f importanta pentru tine.Nu mai exista loc si de altcineva decat acea persoana pe care o iubesti in inima ta.Gandeste-te bine pe care il iubesti si cu cine ti-ai dori sa fii de fapt!happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandeste-te ca actualul iubit e mult mai bun si e o persoana care te apreciaza mai mult si ca fostul te-a dezamagit si nu merita nimic nici sa nu te gandesti la el fa-ti o impresie rea de fostul tau prieten ca sa nu te mai gandesti la el.

| Castiel a răspuns:

Asteapta nu poti face nimic decat sa astepti, cu timpul iti trece de fostul si va ramane doar actualul!

| deejay_3315 a răspuns:

In primul rand, nu il mai idolatriza. Da-l jos de pe piedestalul pe care i l-ai creat in timpul relatiei voastre de dragoste. Nu mai este nevoie sa il tratezi altfel decat ca pe oricare dintre amicii tai; este foarte greu, dar incearca sa il privesti ca pe o persoana oarecare in mod sigur nu vei mai depinde de el, din punct de vedere emotional; te vei simti mult mai libera...

| shishilik a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate. Tu doar asculta-ti inima!

| Insomnii a răspuns:

Pai... trebuie sa alegi ori unul ori altul daca nu-l poti uita pe fostul asta e. eu te sfatuiesc sa te gandesti mai bine la ce faci si sa alegi 1 dintre cei 2.

| VladSilviu a răspuns:

Eu zic sa uiti de el... refati viata, bucurate de ea 1winking

| milkl a răspuns:

Eu zic sa-l uiti de pe fostul sa nu te mai gandesti deloc la el. daca nu il poti uita deloc ins ca inca mai ai ceva acolo in adancul inimi pentru el de nu il poti uita.

| bianca_5384 a răspuns:

Umpla cu amandoi