| Andrei437 a întrebat:

Vreau să știu dacă cineva a încercat auto-circumcizia(ținerea prepuțului mereu tras în spatele glandului). Pare să arate mai bine glandul descoperit, dar nu prea vreau sa fac o circumcizie, așa că am găsit metoda asta pe net. Am incercat dar după puțin timp incepe sa se umfle puțin pielea și atunci îl pun la locul lui. Poate știți voi daca este ok sa fac asta și sfaturi despre cum sa o fac fara să apară probleme. Va mulțumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| jj7700 a răspuns:

Nu as numi-o auto-circumcizie, ci decalotare permanenta. Am incercat-o si eu cam un an si mi-a placut, dar nu am avut probleme ca tine de inflamare a preputului, asta probabil si pentru ca aveam un preput scurt si a mea statea relativ usor decalotata de la sine. In cazul tau, acea inflamare de care zici poate duce la parafimoza, care inseamna sa iti ramana preputul umflat blocat in spatele glandului. Parafimoza este urgenta medicala intrucat taie circulatia glandului si trebuie operata in regim de extrema urgenta pentru a nu piede penisul. Asa ca nu iti recomand sa te decalotezi permanent daca iti provoaca inflamatii.

Daca tot vrei sa o ai expusa permanent, eu iti recomand cu caldura circumcizia. Am facut-o pana la urma si sunt extrem de multumit, e infinit mai bine decat sa te chinui cu decalotarea 24/7.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| MValentin a răspuns:

N-are rost... mai bine te dezvirginezi rupandu ti ata si cam tot acolo ajungi