| anonim_4396 a întrebat:

As vrea cat mai multe pareri in legatura cu ce am scris aici.Cel mai bun raspuns primeste funda! Deci, am o colega, suntem in aceeasi clasa si de la o vreme am inceput sa o plac. Ne intelegem foarte bine, radem, glumim, vorbim foarte des, imbratiseli etc...in special in ultima vreme. Dupa cum se comporta cand sunt prin preajma ei unii colegi cred ca suntem impreuna, chiar si profesoriilaughingpentru ca si in timpul orelor dam impresia asta si am observat ca de multe ori se uita pe furis insistent la mine, dupa care ma uit la ea si brusc isi intoarce privirea. Zilele trecute mi-a spus ca ii sunt tare drag si tocmai am aflat din surse sigure ca e innebunita dupa mine.E o fata speciala, sensibila si n-as vrea sa o supar cumva..As vrea sa fac eu pasul urmator, am de gand ca in viitorul apropiat sa-i spun verde-n fata ca o plac. poate asteapta sa fac eu pasul asta.Problema e ca la noi in clasa se barfeste mai ceva ca babele la coltul strazii..eu pot trece peste, nu ma deranjeaza dar nu stiu daca pe ea o afecteaza treaba asta. Voi ce credeti? cum a-ti proceda?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ca ar trebui, dar tu esti obligat sa faci primul pas, si fa-l odata, ca vin sarbatorile.

| val31989 a răspuns:

Buna.Simplu o iei undeva, adica cand e singura si ii spui tot ce simti pentru ea.happy

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Simplu,iti marturisesti iubirea dupa ore sau in particular ori pe mess

Răspuns utilizator avertizat
| AnnonnyMa a răspuns:

Pai o poti intreba pe mess, sau cand sunteti doar voi si roag.o sa nu spuna nimanui. FUNDAbig grin?

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii spui in particular. dupa terminarea orelor mai stai putin si zii si ei sa stea ca vrei sa-i zici cv. sper ca te-am ajutat.

| AlinChiriac a răspuns:

Pentru a face primul pas incearca sa te apropii putin de ea in afara scolii. Oferate sa mergi cu ea pana in statia de autobuz, sau poate chiar o poti intreba: "Andreea" ce ai spune daca ne-am plimba putin inainte de a merge acasa? Sau altfel de metode in care sa poti castiga putin timp. Timp in care tu sa ii marturisesti in fata ceea ce ai de spus. E bine de stiut ca si ea te simpatizeaza, e un semn sigur ca ii va sta inima in gat la fiecare cuvant pe care il vei spune. Acest lucru fiind de bine. Sunt sigur ca daca o vei intreba: "Andreea" ce ai spune daca am incerca o relatie? Te plac de ceva vreme si mi-ar place sa te cunosc in felul meu, ma gandesc ca ar putea fi amuzant. Sau desigur, poti face asta in felul tau.

P.S. Eu am spus "Andreea" intrucat nu stiu numele fetei, dar stiu ca e foarte ok ca din cand in cand sa ii vorbesti pe nume persoanei care iti este alaturi. E mai placut la auz. Mult succes. happy

| Odise a răspuns:

Off birfele astea. Si la noi in clasa se birfeste ft mult. Daca o placi intr-adevar trebuie sa ii demonstrezi asta.Un baiat nu trebuie sa astepte ca fata sa faca primul pas..Deci parerea personala.Din punctul meu de vedere Baiatul trebuie sa faca primul pas... Daca o placi uimeste-o ce ceva... Fetelor le place sa fie impresionate.Iar adaca ea simte ce simti tu ar trebui sa nu va pese de ceilalati..Ba chiar trebuie sa ii faceti gelosi..Parerea meaxx

| BaDBoY123 a răspuns:

Eu iti zic sa vorbiti doar voi doi sa va intalniti intr-un loc secret si acolo sa o intrebi

| Boca_Cristina_1994 a răspuns:

Din ceea ce ai scris se deduce ca tii cu adevarat la ea si daca si ea la fel atunci trebuie sa ii spui ceea de simti. Poti sa o suni daca zici ca in clasa se barfeste.