| mopella a întrebat:

Salutare totutor. Mam cunoscut cu un baiat pe internet. Ne-am intilnit in realitatea chisr in acea zi. Ne-am placut, si din ziua acea ca si cind ne intilneam. Ne vedeam 2 sau 3 ori pe saptamana.La inceputmai des ma suna si vornbeam. El weekendul lucreaza doar in cursul saptamini ne vedeam. Venea cu masina cu vreun prieten de al lui si stateam foarte putin impreuna. Vreo ora cel mult. In vacanta de vara am plecat in vacanta pe toata vara in alta tara. In timpul veri mai tineam legatura, dar tot rar. Nu vorbeam in fiecare zi. Cind am venit din vacanta lucrul acesta tot nu sa schinbat. Nu ma suna in fiecare zi, sa vada ce fac, poate sa esim impreuna. Mie nu-mi place ca el asa procedeaza. Vorbim putin la telefon (ca ma sun in timpul lucrului) seara tot nu ma prea suna, chiar de suna seara tot putin vorbim. Nu vad efortul lui sa petrecem timpm imreuna, sa ne distram impreuna.Nu vad staruinta lui in relatia noastra. Ce sa fac? Cum sa procedez? Are oare pe alta? Oare a stat el toata vara singur? nu a avut pe nimeni.

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Întreabă-l.Nu poţi lăsa ca întrebarea asta să te macine. Este vorba despre voi, despre relaţia voastră. Nu o să îl deranjeze discuţia.
Cere-i o întâlnire şi discută cu el despre asta.Sigur va funcţiona.
Succes şi sper că ţi-am fost puţin de folos!

3 răspunsuri:
| msonegirl a răspuns:

Inainte sa intrebi niste straini lucrurile astea, trebuia sa-l intrebi pe el.

Tu? Tu il suni? Iti dai toata silinta sa-ti petreci timpul cu el? Daca raspunsul tau este da, atunci trebuie sa ai o discutie serioasa cu prietenul tau, deoarece lucrurile nu sunt prea bune.

Comunicarea e succesulwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-l, ce crezi ca ai sa pierzi?!

| rzvy a răspuns:

Incearca sa porti cu el o discutie in care sa sa ii zici exact ce simti si cu ocazia asta vezi si el ce simte, si daca are rost sa va mai considerati ca fiind impreuna. din moment ce si tu ai fost plecata toata vara, poate si el s-a gandit la fel, ca poate si tu ai avut pe altcineva, si probabil nu a vrut sa se mai implice sentimental. exista o vorba cum ca ochii care nu se vad, se uita. bafta, si in caz ca nu merge cu el, vine altu si iti trece :p