| billyșorr a întrebat:

Salutări la toată lumea. Am o mare problemă si anume, sunt baiat, am 17 si sunt singur, ce ar trebui sa fac pentru a-mi face o prietenă? In mod normal ies prin parcuri, ma plimb, nu sunt genul ala de persoană care sa stea doar in casa si totuși sunt singur. Astept starurile voastre, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Saaaa te bagiiii in seamaaaa neinvitaaaat! happy

Daca tot plimbi atat de mult, cu siguranta vezi in jurul tau destule fete dragute.Nu ar fi super daca te`ai duce sa le saluti, sa te prezinti si apoi sa le ceri numarul de telefon? Ar fi, dar totusi nu te`ai gandit sa o faci sad Multe te vor respinge pentru ca sunt paranoice sau nu te prezinti tu cum trebuie, insa sa stii ca asta este un joc de numere.Din 100, macar 1 va considera ca esti simpatic si iti va da numarul. La liceu iar sunt o multime de fete cu care poti vorbi. Daca te gandesti ca nu ai curaj sa faci asta, crede`ma ca dupa 3-4 incercar nu`ti va mai pasa de refuzuri si ti se va parea ceva natural.

Sau o poti face pe net ca si restul generatiei depresive de adolescenti de la ora actuala.

2 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

In mod clar nu te-ai indragostit de nici o fata, altfel ai fi sarit imediat pe ea sa o sufoci cu toata atentia ta happy

| bogdan72 a răspuns:

In primul rand, nu dispera, iti va ingreuna situatia. Urmeaza sfatul lui WaterDrop si incearca sa fii deschis si relaxat, increderea in sine da foarte bine.
Si stai linistit chiar daca nu iti iese si nu iti iese. In cel mai rau caz, iti vei gasi la facultate (asta pot sa garantez).