| sweetangels a întrebat:

Salutari TPU! Lovesc din nou...iar am o dilema cu un baiat. Practic suntem amici, prieteni foarte buni dar nu am studiat din pacate nici o carte de limbaj non verbal sau una de psihologie ca sa clasific unele gesturi pe care el le face si mi se par stranii (ma simt incomod sa-l si intreb). Practic, lucrul care ma 'socheaza' cel mai tare e ca ne trezim ca vorbim despre ceva placut, suntem bine dispusi, radem si la un moment dat ridic privirea (sau ma uit pur si simplu) si observ ca el se holba la mine privindu-ma fix iar apoi zambeste asa pervers...si raman fara reactie, parca ma ia rusinea. Sau se uita la mine cand crede ca nu-l observ si incepe sa zambeasca asa din senin cu gura pana la urechi. E un mod sinistru de a flirta al unor barbati? Parca ma intimideaza si ma pierd, nu inteleg de ce se uita lung, de ce face asta?! Chiar daca ne intelegem foarte bine suntem doar prieteni.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este suficient de tupeist/indraznet pentru a-ti spune in mod direct tot ceea ce dorestede la tine. Se teme de un eventual refuz sau de a te supara si de a te pierde daca s-ar comporta mai "indecent". Denota imaturitate si in astfel de situatii tu ar trebui sa-i dai de inteles ca ti-ai dori/i-ai permite de fapt sa fie mai noncomformist in purtare, mai libertin, sa actioneze fara inhibitii.

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Deja are fantezii cu tine.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Te place