| Sebastian67 a întrebat:

Salutări tuturor! Am si eu o intrebare cam penibilă dar sunt curios. Spermatozoizi trăiesc în apă din cada care este fierbinte si are săpun în ea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile descrise NU pot trai mai mult de cateva secunde. Spermatozoizii pot trai DOAR/NUMAI in lichidul spermatic care le ofera adapostul si hrana necesara supravietuirii pe perioada de timp cat sperma este ejaculata in exterior si exista apa neevaporata in continutul lichidului spermatic.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.