| anonim_4396 a întrebat:

'Seara. Sunt tot eu. Daca nu va mai amintiti de mine, va rog sa cititi intrebarile astea:
1. http://www.TPU.ro/......-taicamiu/
2. http://www.TPU.ro/......turi-ea-e/
3. http://www.TPU.ro/......-pensiune/

Am urmat sfaturile unuia dintre utilizatori.Vazand ca aici la pensiune zapada e de doi metri nu sunt flori dar, maicamea a mers la supermarket si am mers si eu cu ea, si am cumparat o gramada de flori(nu i-am zis nimic maicamii dar probabil si-a dar singura seama, si a zis"Lasa mai fata in pace"LOL).
Apoi cand ea(fata) era jos, cu lumea, m-am dus repede in camera la ea si am pus multe lumanari, un buchet de flori si petale de flori. Si cand am auzit ca urca sus, m-am dus repede si m-am ascuns dupa pat.
Ea intra in camera fredonand Jingle Bells (lol) si a pus un pas in camera(era doar lumina lumanarilor ).
Dar atunci...
A facut asa nu stiu, a tras aer in ea, dar era aproape un tipat. A inchis usa, uitandu-se la tot ce era in camera, si a zis incet(cred ca vorbea cu ea insasi)"Ce naiba e toata chestia asta?"...
Atunci m-am speriat, pentru ca eu chiar credeam ca o sa ii placa. (nu aprinsese inca lumina, deci era doar lumina lumanarilor).
Ea dadea cu cizmele petalele de flori din calea ei.
Apoi a luat buchetul de flori de pe pat, s-a uitat la el si l-a aruncat jos, langa mormanul de petale. Se plimba asa incet prin toata camera, uitandu-se la ce am pus eu, si avea o privire neinteresata/incruntata.
Apoi s-a asezat la marginea patului(partea opusa de unde eram eu ascuns) si a stat cateva secunde cu capul asa sprijinit in mana, ca si cum o durea capul.sau nu stiu... cum sta o persoana cand are o problema. Apoi s-a ridicat si a suflat in toate lumanarile.Acum era intuneric, dar mai venea putina lumina de afara. Ea s-a asezat pe pat. Atunci eu m-am ridicat usor si ma duceam spre ea, spre pat. Atunci si dat seama ca e cineva in camera. S-a ridicat repede si se sprijinea in maini. Eu m-am asezat pe pat, si m-am dus spre ea sa o iau in brate.Cand am atins-o ea s-a speriat si a facut asa cum a facut inainte (a tras asa aer in ea, dar era aproapre ca un tipat, dar incet). Eu i-am zis:"Nu te speria! Sunt doar eu!" Atunci si-a luat mana usor din mainile mele, si s-a lasat pe spate.Acum statea in fund, sprijita de un maimutoi de plus mare. Eu am incercat sa ma mai apropii putin de ea.(De data asta am reusiit sa ma abtin, sa nu mai pun mainile pe unde nu trebuie) Era intuneric si nu vedeam pre bine niciunul. (*De cand eu am iesit din "ascunzatoare" ea nu a zis nici un cuvant*). Atunci mi-am pus mana dupa gatul/spatele ei.Si cealata mana am pus-o in fata, ca sa pot sa o iau in brate. Fara sa imi dau seama de data asta, i-am pus mana cam peste sani, si ea mi-a impins foarte usor mana, iar eu acum am pus mana putin mai jos(stomac/coaste), ca sa nu o mai deranjeze. Ea statea pur si simplu si nu zicea nimic, dar simteam ca inima ei batea foarte tare.Eu mi-am apropiat buzele de ea, incercand sa o sarut dar cand si-a dat seama ca buzele mele se apropie de ea, s-a ferit, a intors capul.
Acum eram doar noi doi, eu incercam sa o tin cat mai bine in brate, pe pat, in intuneric, iar ea avea ceva foarte ciduat(mai ciudat ca de obicei) dar nu reuseam sa inteleg ce. un singur lucru stiu: era speriata.
Atunci am incercat din nou sa imi apopii capul de ea si i-am zis:"Te rog nu fi speriata, eu pur si simplu... Te iubesc". Atunci mi-am dat seama ca mainile ei au inceput sa tremure.Era foare rece, incercat sa o strang cat mai tare in brate. Inima mea parca exploda atunci. Ea atunci a inceput sa tremure si mai tare, nu stiam ce sa mai fac! I-am luat mana si am pupat-o si i-am zis"Te rog!"
Atunci incepuse sa fie din ce in ce mai agitata, dar nu se misca. Deodata s-a ridicat, foarte usor si a mers la baie. Nu stiu ce a facut, dar se auzea numai apa curgand. Eu atunci m-am ridicat si am asteptat-o, nu chiar la usa de la baie, putin mai departe. Cand am vazut-o in lumina de la baie, mi-am dat seama ca nu putea sa mearga prea bine si ii tremurau mainile si picioarele. M-am apropiat de ea si am luat-o din nou in brate, si am incercat sa o sarut. Doar cat ni s-au atins o secunda buzele(a fost minunat) iar apoi ea s-a ferit repede, si de ducea spre pat.
S-a pus pe pat, pe o parte si cu mainile sub cap.
M-am dus la ea langa pat si m-am pus in genunchi si am intrebat-o " Totul e ok?" Dupa cateva secunde a dat foarte usor din cap(in semn afirmativ). Acum era lumina la baie, deci puteam sa o vad. Avea o fata foarte speriata, de parca vazuse o fantoma. Eu i-am luat mana(care tremura) am mangaiat-o si i-am zis "Noapte buna ingeras"(ca si cum ne cunoasteam de 100 de ani...). Si am iesit din camera uitandu.ma la ea, iar apoi am inchis usa.(M-am comportat cum niciodata nu am mai facut)
Cand a intrat in camera era chiar fericita(fredona Jingle Bells!) cand a vazut florile parea...nervoasa deci nimic anormal, dar apoi! Nu cred aproape 90% ca era speriata pentru ca as fi putut sa ii fac ceva rau pentru ca ar fi putut oricand sa strige si ar fi venit sa o salveze oricine, dar nici nu ii era rau! Pana sa ies eu din "ascunzis" nu avea nimic!
Doamne, nu stiu ce sa cred? Ce sa fac? Ce are cu mine? Ce i se intampla? De ce e asa ciudata?!

Răspuns Câştigător
| VirusS97 a răspuns:

Ai de capul meu am citit si celelate intrebari dar ce ai facut acum mai spart frate laughing Nu pot decat sa te felicit! acum cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci e sa ti ceri scuze ca ai intrat peste ea...Ea sa purtat asa cu tine doar ca sa iti dispara tupeul ala dar se pare ca tu te-ai ambitionat mai tare laughing (eu aud mai mereu fete: Cet tupeu jegos pe tine) unele il iau ca pe o calitate iar altele nul suporta. Cum a zis si Florin mai sus v-ati cunoscut? adica sa Stii macar cum o cheama ea la fel. Nustiu de ce se comporta acum asa ciudat pobabil ii place mult de tine si sa emotionat. Oricum cand te mai intalnesti cu ea o vezi daca se uita la tine si nu e incruntata cum e de obicei sau probabil chiar te va saluta...incearca sa o ti putin de vorba.gen Vrei sa bem un suc sau ceva mai tarziu invit-o undeva ca sa mai vorbiti sa va cunoasteti prin vorba nu direct in pat laughing Poarta-te mai frumos cu ea arata ca poti fi si elegant. Sper ca tam ajutat supene ce ai mai facut! E o poveste frumoasalaughing

14 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Salut din nou! Mai e o varianta nu te-ai gandit ca tipa are prieten?

| anonim_4396 explică (pentru VirusS97):

Omg!

| ali_8949 a răspuns:

Ai innebunit fra! tu faci ca in filme... ce norocoasa e fata asta ca ii faci atateahappy
In loc sa te ascunzi sub pat, mai bine veneai dupa un timp batand la usa. Fi normal ca ce e in filme nu se aplica si in viata reala.
Esti disperat man! Esti crazy, man! Mai bine las-o in pace! O discutie era suficienta, nu trebuie sa faci nu stiu ce lucruri marete ca sa o impresionezi! Cere-ti scuze ca ai speriat-o... oare ea ce a simtit cand ai iesit de dupa pat?

| ali_8949 a răspuns:

Sa-mi zici si mie cum s-a terminatwinking

| al3utzu a răspuns:

Chiar daca ai dat fundita, poate reusesc sa te ajut.Am citit si intrebarea 4 si sfatul meu este sa iti ceri scuze ca ai speriat-o, si sa-i explici inca o data sentimentele tale.Te rog tine-ma la curent prin mesaje private.Multa BAFTA!

| anonim_4396 explică (pentru al3utzu):

Nu imi da voie sa iti trimit mesaje private.

| manuel47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sora-ta sau TPU?laughing

| anonim_4396 explică (pentru manuel47):

Lol
TPU

| bytzy09 a răspuns:

Asta e tare de tot... te pricepi sa surprinzi un om, bine ca nu a facut cu inima rolling on the floor dupa tot ce ai facut trebuia sa mai ramai la ea in camera sai explici totul

| JawS a răspuns:

Prea multe filme romantice frate, take a break. Nu asa se cunoaste o fata.

| didi12 a răspuns:

Tu chiar crezi ca toti pun botu` la prostiile tale?rolling on the floorEi bine,nu. Daca erai inteligent/a,iti faceai un cont de fata, altul de baiat. Uitandu-ma la intrebarile tale, observ ca esti un copil de vreo 12 ani, care se uita la prea multe filme...de adulti.laughing
PS:Ai o imaginatie bogata, zau asa!

| anonim_4396 explică (pentru didi12):

Hello! nu am de gand sa iti dau prea multe explicatii, dar chiar in una din acele intrebari, am zis ca nu e contul meu, e al soramii.
Eu aveam un cont mai demult dar am incercat sa scap de el ca ma innebunea cu emailurile.Chiar daca as fi vrut, nu am putut sa-mi mai fac altul.
So, WTF?!

| anonim_4396 explică (pentru didi12):

Ce naiba, daca era asa cum zici tu, ma apucam sa scriu povesti pe blog. rolling on the floor
P.S. Asta e, si eu as fi gandit la fel in locul tau.

| florinr a răspuns:

Dude, ai intrat peste ea de două ori fără să baţi la uşă apoi ai aşteptat-o pe semiîntuneric cu u pregăteală de parcă eraţi împreună de-o vreme, şi de fiecare dată ai încercat să te urci pe ea. În timp ce ea poate nu ştie (şi nici nu o interesează) cum te cheamă. Şi întrebi de ce e ea aşa ciudată? rolling on the floor