| Nushcenumevreau a întrebat:

URGENT
Am și eu o întrebare. Cum as putea sa am semi-erectie pentru exerciții de mărire a penisului, de genul jelq, kegel, etc?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai prostii ai in cap, lasa corpul sa se maturizeze sa se dezvolte in ritmul lui nu il forta tu.

| Werrich a răspuns:

Iei pastile pentru erectie de la sex-shop sau farmacii.

| GouDidodino a răspuns:

Legi doua greutăți de capul puuli

| pixelbundle a răspuns:

Pentru Kegel nu se pune problema erectiei (exercitiile au fost gandite pentru incontinenta urinara).

Kegel sunt exercitii care contribuie la mentinerea sanatatii, e OK sa le faci insa integreaza-le un program de exercitii pentru intregul corp ( defalcat pe brate / abdomen / picioare ).
Daca nu ai peste 21 -24 ani, evita exercitiile care dezvolta musculatura pieptului ( iti vor bloca cresterea in inaltime ).

Pentru Jelq, penisul trebuie sa fie in stare flasca, nu semi-erect pentru ca se poate pot distruge tesuturi (care sunt foarte delicate).

Oricum, Jelq este ceva discutabil rezultatele nu sunt permanente, sincer nu recomand. La urma urmei poate e mai OK sa gasesti alta fata sau sa mergi la medic nu stiu ca sa iti spun pentru ca nu inteleg (din descrierea ta) natura problemei.

O seara buna