| LonelyLoner92 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati in legatura cu o problema destul de grava.
Mi-am facut prin martie pentru prima data o prietena.
Am vorbit doar doua saptamani si apoi dupa ce am iesit intr-o sambata in oras, ea mi-a zis luni la scoala ca ar vrea sa nu ne mai vedem.
Problema e ca, desi au trecut vreo doua luni jumatate de atunci, eu nu pot sa o uit, desi nici macar nu am facut sex cu ea.
Cum pot face sa nu ma mai gandesc la ea tot timpul?
Va rog sa ma ajutati!
Nu fac deloc misto cu acest lucru si vreau sa scap de gandul acesta, ca simt ca imi da viata peste cap.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Asa e la inceput e greu de uitat dar ai sa vezi ca in timp nici nu mai pui suflet la ele si o sa te doara undeva nu merita sa mai iubesti stai doar asa pe plan pupat si sex (cand ajungi major ma refer cu sexul) dar sa mai iubesti nu are rost.

4 răspunsuri:
| StefanJobs a răspuns:

Gaseste alta.

| crissu03 a răspuns:

Eu iti recomand sa iesi cu prietenii si sa cunosti si alte fete. Nu te rezuma la una singura.Pentru ca e putin 2 saptamani. Sunt altii care au avut relatii de cativa ani si tot si-au gasit pe altcineva. Succes!

| mady_8925 a răspuns:

Incearca sa ti ocupi timpul cu diferite activitati, cum ar fi:-iesi in oras cu prietenii
-asculta muzica
-gaseste pe altcineva

| AlinaAlbiNuTza a răspuns:

Gindeste-te ca iubirii nu-i poti porunci. Fete sunt multe, sigur pe viitor va intra o alta fata in viata ta.Viata trebuie pretuita, profita de ea, si nu lasa ca acest lucru sa ti-o rastoarne. Ocupa-ti timpul cu altceva, si gindeste-te mai mult la tine.Si gaseste o fata care sa te pretuiasca si s-o pretuiesti. Succes!