| anonim_4396 a întrebat:

Bun TPU! Dacă dau proba de bilingv la un liceu din Argeș, mă pot înscrie la unul din București? Sau trebuie să dau proba numai la liceul la care vreau? Am întrebat directoarea și a spus că nu știe, dar am văzut pe internet că examenul este recunoscut internațional.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ia legatura direct cu liceul din Bucuresti.La nivel international e recunoscut Cambridge si altele, nu aceasta testare, care e destul de simpla privind nivelul de dificultate, pentru admiterea la liceu.Cel putin asa cred eu...Succes!