| Andreea11andreea a întrebat:

Buna imi puteti spune va rog despre fiecare facultate ce as putea sa devin daca o urmez?( de exemplu: facultatea de >psihologie--psiholog etc.) cat mai multe exemple va rog, multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt cateva zeci de facultati fiecare cu o groaza de specializari si domenii, cine crezi ca ti le insira pe toate aici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Școala SRI - sereiolog
Școala SIE - sieolog
Școala de poliție - polițist
Facultatea de științe politice- politolog
Penitenciarul Gherla ( zis și Academia) - borfaș.
Cartierul Ferentari- smardoi.

| Yurisa a răspuns:

Nu exista asa ceva. Daca urmezi o anumita facultate asa nu inseamna ca poti lucra doar intr-un singur domeniu