| Sakura_9140 a întrebat:

La scoala profesoara de matematica nu a venit si cum era ultima ora am plecat cu o prietena la un muzeu din apropierea scolii, un sfert din clasa au mai ramas. Un coleg ne suna si ne spune sa venim de urgenta la scoala... diriginta ne-a spus ca o sa ne scada la toti media la purtare scu un punct si ca o sa avem o absenta nemotivabila. Vi se pare corect?

5 răspunsuri:
| babygyrl a răspuns:

Este intre. Voi nu trebuia sa plecati inainte sa se termine ora desi profesoara nu a fost, dar nici diriginta nu trebuie sa scada la toata clasa nota la purtare doar cei care au plecat de la ora sau sa aiba absenta nemotivata. O profesoara putea sa vine in locul celei de matematica la ora sau sa va de-a liber, mai bine decat sa faceti galagie. Mi-am spus parerea. Asa cred ca trebuia procedat. funda?

| piktor a răspuns:

Nu chair. daca ati plecat, va pune absente si gata...
oricum, probabil a zis asta doar ca sa va sperie si sa nu mai repetati faza in viitor

| OneLifeOneLove a răspuns:

Poate absenta o sa va puna.nu o sa va scada media

| Sakura_9140 explică:

Am uitat sa precizez ca doamna bibliotecare si eleva mediatoare au spus ca nu e nici o problema daca plecam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu. Absenta celui care a plecat si atat. Fara punc scazut la toata cls. Ei nu au nici o vina ca ati plecat.