| BalonashCuHeliu a întrebat:

Buna TPU...Imi puteti spune care este 3 dintre cele mai scurte carti ale lui jules verne?[Profesoara ne'a dat 3 carti sa citim la alegere in vacanta aceasta si cum nu voi prea avea timp de citit fiindca nu voi fii acasa as vrea sa fie cat mai scurte, dar si interesante in acelasi timp]

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Un minunat spectacol pe gheata, insula misterioasa, 1000 de leghe pe mazon( da cauta si u pe google un rezumat al cartilor daca n-ai chef sa citesti)

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

O calatorie spre centrul pamantului este o carte destul de scurta si foarte frumoasa a lui Jules Verne.

Crede-ma ca, daca iti place Jules Verne, nu mai tii cont de numarul paginilor, toate ti se vor parea scurte straight face Depinde si cat citesti, de exemplu eu citesc o carte care imi place cam 200 de pagini pe zi.

| adelina2004 a răspuns:

M`am uitat putin prin biblioteca si...am gasit urmatoarele 3 volume:
800 de leghe pe amazon
Pilotul de pe Dunare
si
Satul aerian-Spargatorii blocadei(sunt 2 titluri in acelasi volum)