| Alberttttt a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si am de gand ca anul viitor sa ma duc pe un liceu cu profilul de matematica-informatica. Problema este ca, la mine la scoala, nu s-a facut deloc informatica. Intrebarea mea este: in clasa a 9-a informatica se ia de la 0?

3 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Păi da gen, în generală se face tic, nu informatică...
şi da, în a 9a informatica se ia de la 0

| Catalin77945 a răspuns:

Pai o sa fie de la 0 cu materia de clasa a 9, teoretic tu trebuie sa ai bazele din clasele mai mici 5-8.

| Miuletz a răspuns:

Se ia de la 0 cam cu totul, pentru ca mereu o sa fie copii care nu au facut si profesorii realizeaza chestia asta. Eu acum 4 ani am intrat pe stiinte ale naturii si am reluat repede chimia, fizica de la 0, nu-ti face griji, nu o sa intre direct in voi, primele dati o sa recapituleze/va ia usor, profesorul se adapteaza in functie de clasa cu materia.