| biabluey a întrebat:

Care este cartea voastra preferata si autorul vostru preferat?(Autorul meu preferat este Mircea Eliade, insa cartea mea preferata este Portretul lui Dorian Grey de Oscar Wilde). In unele cazuri cartea preferata coincide cu autorul preferat.happy Insa nu este si cazul meu...

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

I.L.Caragiale.Satiric,acid,amuzanthee hee
Cartea preferata:"Marile sperante" C. Dickenswinking

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Orice carte scrisa de Radu Tudoran. Il (re)citesc mereu cu maxima placere.
Si imi mai plac foarte mult cartile politiste scrise de Agathe Christie si cele ale lui Georges Simenon.
In rest, citesc mult tot timpul.

April
| April a răspuns:

Memoriile lui Hadrian-de Marguerite Yourcenar.Imi place cartea dar si autoarea ei este scriitorul meu preferat.

cami
| cami a răspuns:

Mie imi place Decameronul, de Boccaccio.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autorul meu preferat este Stephen King, iar cartea mea preferata este Ucenicul Vampirului de Darren Shan, dar si cartiile lui Stephan King imi plac foarte mult!happy De exemplu`"Casa Intunericului" sau "Apocalipsa"happy.