| Andre13 a întrebat:

Care este cea mai amuzanta carte pe care ati citit. o si despre ce e >vorba?:

4 răspunsuri:
| Donytzu_1698 a răspuns:

La cumparaturi cu sora mea de Sophie Kinsella ...este o carte despre o fatuca obsedata de cumparaturilaughing a fost cea mai amuzanta carte citita vreodata laughing

| Ade a răspuns:

Pai ar fi seria Casa Mea Bantuita de Angie Sage si in ea e vorba:Aceasta casa nu e de vanzare. Araminta Nalucila locuieste intr-o minunata casa veche si bantuita, insa imbufnata ei matusa Tabby vrea sa se mute. Matusa Tabby e hotarata sa vanda casa; Araminta trebuie neaparat sa o opreasca! Cu ajutorul unei armuri bantuite pe nume Sir Horace, al unei fantome pe nume Edmund si dand dovada de multa imaginatie, Araminta urzeste un plan pentru o Ingrozitoare Ambuscada, un plan atat de groaznic, incat s-ar putea sa functioneze!
Din seria mai sunt si Sabia Din Grota in care este vorba despre:Cadoul perfect pentru o fantomă Sir Horace urmează să împlinească cinci sute de ani! Araminta şi Wanda trebuie să îi găsească darul perfect. Araminta găseşte o sabie veche într-o grotă ascunsă sub casa ei bântuită; şi ar trebui să fie floare la ureche s-o ia de acolo. Dar nu se aştepta la neplăcuta surpriză a unei capcane constând într-un grilaj cu ţepi şi la apariţia fluxului în grotă. Oare vor ajunge Araminta şi Wanda la petrecerea de ziua lui Sir Horace?
Si ultima carte Rapirea Broastelor in care este vorba despre:Cand ceva se rataceste in Casa Nalucila, vina cade, de obicei, pe o singura persoana - Araminta. Dar, de data asta, ea n-are nicio legatura cu disparitia broastelor lui Barry Mag, si de aceea este hotarata sa le gaseasca. Desigur, un lucru nu foarte usor, mai ales atunci cand are de-a face cu un personaj nesuferit ca batranul Morris si cu un rechin periculos. Dar, ajutata de fantoma lui Sir Horace, Araminta nu se da in laturi de la nimic!
Ii super tare seria iti sugerez s-o citesti. Un link:http://www.librarie.net/......ngie-Sage.

| CaTaLiN41729 a răspuns:

Pacala

| cristi1234 a răspuns:

Tom sawer e tare cartea este vorba despre un baitel care face numai prostii! ti-o recomandhappy