| Floriana78 a întrebat:

Ce liceu si ce profil trebuie sa urmez pentru a ajunge secretara/asistent manager/manager? Si ce trebuie sa fac mai departe? Cam ce inseamna asta, ce trebuie sa faci mai exact ca asistent manager?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Dupa cum sugereaza si numele, studii de management.
Asistentul Manager se ocupa in principal cu coordonarea contactelor de afaceri, corespondenta cu partenerii de afaceri ai organizatiei, comunicarea interpersonala cu persoanele implicate in realizarea contractelor, gestionarea informatiilor obtinute in desfasurarea activitatii proprii si a personalului subordonat, analiza informatiilor semnificative obtinute in desfasurarea activitatii proprii si a personalului subordonat, administrarea documentatiei, planificarea activitatii proprii si a personalului din subordine, adoptarea deciziilor privind activitatea din subordine, optimizarea fortei de munca din subordine, promovarea initiativelor personalului din subordine, coordonarea perfectionarii fortei de munca din subordine, precum si cu raportarea activitatii proprii si a departamentelor din subordine catre conducere. Ocupatia este superioara celei de Secretara.

2 răspunsuri:
| eminescuhipiot a răspuns:

Cauta in google fisa postului pentru asistent manager, acolo se descriu atributiile. Nu ai nevoie de nu stiu ce studii, mai mult de aspect fizic placut si sa fi sociabila, descurcareata.

| Zaharia_Alin_1984_Au2O a răspuns:

AS Relatii cu publicul sau sa ai noroc sa gasesti vreun fraier sa te placa si e simplu dar depinde de tine ce poti sa faci pe ce te bazezi pe frumusete sau pe creier sau pe forta