| Bloodlines a întrebat:

Ce liceu trebuie sa fac pentru a intra la facultatea de drept? Un liceu de romana sau istorie?
Sau pot face orice liceu vreau? thinking Desi eu ma descurc mai bine, si imi place mai mult matematica decat romana. big grin

1 răspuns:
| KJewel a răspuns:

Hei. Din cate stiu eu, la admitere e important sa stii bine gramatica. cauta site-ul facultatii la care ai vrea sa dai si cauta niste modele de la examenele trecute. Cred ca e ok sa urmezi orice profil vrei la liceu, dar sa te obisnuiesti sa inveti si sa poti sa tii minte multe chestii. Antreneaza-ti memoria, invata gramatica. si mai intreaba si pe altii. Daca dai de un profesor bun de romana, intreaba-l daca stie ceva, poate a pregatit ceva studenti pentru drept sau poate stie mai multe.