| tequilla a întrebat:

Ce stiti despre masoni, iluminati? credeti ca ei conduc lumea?

Răspuns Câştigător
| Wtf9000 a răspuns:

Illuminati sunt cei care conduc, si cei care ne manipuleaza. Si in curand vom fi sclavii lor in totalitate, din moment ce nimeni nu face nimic.

23 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Ei nu se pot conduce nici pe ei insushi pana la colt.

| Irina a răspuns:

In legatura cu subiectul asta merita vazut un film, foarte interesant, de cum am fost manipulati de-a lungul timpului. mai intai incepe cu religia unde se cam exagereaza putin dar apoi trec la mass-media si altele. Zeitgest se numeste.

| DenissaDeea a răspuns:

Da, e posibil sa fie o parte din conducerea lumii, dat fiind ca sunt dintre cei mai bogati oameni(bancheri, oameni de afaceri, politicieni etc.)deoarece mai sunt si alte secte de genul acesta.

| tequilla explică:

Merita vazut filmul zeitgeist, dar esoteric agenda e mult mai bine facut si ai despre mai multe domenii...

| tequilla explică:

Si daca esti mason si ei nu se ocupa cu asa ceva de ce iti ascunzi identitatea?

| tequilla explică:

Pentru ca ei nu ne lasa in pace.Si noi suntem doar curiosi in legatura cu ei, asa ca nu inteleg de ce te agiti atata? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. nu conduc lumea.doar o vor.si dorinta asta a lor se intinde de-a lungul existentei lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mason si va pot spune ca masoneria nu se ocupa cu cucerirea lumii ci cu lucruri spirituale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In loc sa va pierdeti timpul cautand "cultura generala" mai bine puneti mana si deveniti foarte buni intr-un singur domeniu, si poate intr-o zi veti face parte dintr-o loja...nici un frate nu s-a nascut mason, el a devenit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe blogul iesirea din matrix acolo gasesti mai ulte documentare traduse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigura ca masonii conduc lumea...interesati-v mai bine si vedeti ca basescu e mason ge gradul 7...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul conducator al lumi este Dumezeu, insa iluministi sunt cei care o vor insa acest lucru va imposibil, daca citesti biblia poti intelege ca nu e nimic adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc nu lasati voi masoni in pace si va vedeti de treburile voastre?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masoni illuminati iezuiti e clar ca cineva conduce lumea si tot ce au in comun toate societatile secrete sunt banii si puterea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este masoneria

| stefi26 a răspuns:

Fratilor eu va spun doar ca ei conduc lumea deoarece ne manipuleaza prin tot cu mesaje subliminale ex.muzaca,filme,jocuri etc

| stefi26 a răspuns:

A da tipu mason are dreptate si tocmai de acea ii spun
-miscati fundu din aces sait daca tot esti anonim

| rastafari_2977 a răspuns:

Nu credem, stim sau cel putin eu stiu, tot ce suntem azi ce facem ce avem ce am facut ei stiau dinainte sa le facem noi ei au vrut sa fim asa sa facem ce facem etc, daca te interesezi in piramide au fost si sunt desenate multe lucruri exacte despre lumea din ziua de azi, gandeste te in ce perioada erau "la moda"piramidele, inscriptiile, hieroglifele, egiptenii.

| rastafari_2977 a răspuns:

Ei detin 86% din secretele lumii, restul 14% le stim si noi, outsider ii.

| gogu_1424 a răspuns:

Este pe aici prin commenturi un mason care incearca sa va manipuleze spunea cineva tot pe aici prin commenturi ca masonii nu conduc lumea dar incearca sa o aiba.Hmmm total aiurea o sa va spun eu adevarul.Vaticanul conduce lumea iar illuminati sunt doar de fatada ca voi sa credeti ca ei conduc de fapt lumea treaba asta e foarte complicata si nu cred ca ar trebui sa mai intru in detalii

| blondy19 a răspuns:

Sunt multe lucruri pe care noi nu stim nimic despre ei, ei detin multe lucruri in secret, oricum fi sigur ca masoni considera romanii ca pe niste animale ce pot scapa de ei imediat! mai jos este un link despre mascarea industriei muzicale ce recunosc ca au facut pact cu diavolul pentru a ajunge unde sunt astazi!

http://documentare.digitalarena.ro/demascarea-industriei-muzicale/

| eustef95 a răspuns:

Pai eu nu cred ca masoni au intentii asa rele si daca tot ziceti ca ei conduc lumea, asta inseamna ca ei au facut atatea proiecte importante deci nu vad in masoni scopuri rele...

Întrebări recente