| anonim_4396 a întrebat:

Dau FUNDA! Cum traduc:

Kenny sat on the edge of his cot for hours, wearing
a forlorn countenance as he tried to make sense of what had happened. He was
overwhelmed and unclear about the direction his life would take in the following
few months. He also anticipated the check from the American Red Cross, though
he already knew that it was not going to entirely solve his problems. In the face
of this crisis, he displayed complete hopelessness and helplessness, and a crisis
therefore became a trauma for him.

The family identified what they had done well for their children, the social
stressors prevalent in their upper-middle-class suburb, and ways to support their
surviving children. Receiving information about the progression of grief reactions
and what they could anticipate in the future helped the family feel that they
could conquer a hopeless situation. Eventually, the parents were willing to attend
a suicide survivors’ group in a neighboring community to address their family
trauma. They were determined to be better parents to their surviving children.

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Kenny a stat la marginea patului ("cot" e un tip de pat) său pentru ore în şir, purtând pe chip o expresie abandonată încercând să înţeleagă ceea ce s-a întâmplat. Era copleşit şi confuz în legătură cu direcţia pe care viaţa lui o va lua în următoarele câteva luni.
El de asemenea a anticipat controlul Crucii Roşii Americane, totuşi el ştia deja că nu îi va rezolva în totalitate problemele. În faţa crizei, a arătat o completă deznădăjduire şi neputinţă, aşadar o criză a devenit o trumă pentru el.
Familia a identificat ceea ce a făcut bine pentru copiii lor, factorul cauzator de stress social predominant în categoriile sociale mari şi medii din suburbie, şi metode prin care să-şi sprijine copii supravieţuitori.
Primind informaţii legate de progresarea reacţiilor pline de suferinţă şi ceea ce puteau anticipa în viitor a ajutat familia să simtă că puteau cuceri o situaţie fără speranţă.
Eventual, părinţii erau doritori să participe într-un grup format din supravieţuitori ai suicidului într-o comunitate vecină pentru a comunica familiei trauma. Erau determinaţi să fie nişte părinţi mai buni ai copiilor supravieţuitori.

1 răspuns:
| mitzurathebest a răspuns:

Kenny se așeză pe marginea patul de ore, purtarea

un chip nenorocit ca el a încercat să facă un sens a ceea ce sa întâmplat. el a fost

copleșit și neclar despre directia viața lui ar lua în jos

câteva luni. El a anticipat, de asemenea, verificarea de la Crucea Rosie Americana, deși

el știa deja că nu a fost de gând să rezolve în totalitate problemele sale. În fața

din această criză, el a afișat lipsa de speranta complete și neajutorare, și o criză

Prin urmare, a devenit o trauma pentru el.

Familia a identificat ceea ce au făcut bine pentru copiii lor, sociale

factorii de stres predominante în partea superioară a acestora-clasa de mijloc suburbie, precum și modalități de sprijinire a acestora

supraviețuitori copii. Primirea de informații despre evoluția reacțiilor suferință

și ceea ce ar putea anticipa, în viitor, a ajutat familia să simtă că

ar putea cuceri o situație disperată. În cele din urmă, părinții au fost dispuși să participe la

un grup de supravietuitori de suicid ", într-o comunitate vecină pentru a aborda familia lor

traumatisme. Ei au fost determinate să fie părinți mai buni pentru copiii lor supraviețuitori.