| Sabryy a întrebat:

Hurry up! In o ora trebuie sa plec la Cora sa-mi iau o carte. Mama ma lasa sa aleg. Vreau carti foarte frumoase, nu clasice. Nu prea sunt o amatoare a cititului. Ceva de genu: Jurnalele unui pusti (nu asta, o termin in 2 ore) sau Scoala Fricosilor; Jurnalele Vampirilor etc. Sugestii?

3 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Cronicile Wardstone.are 7-8 volume, este vorba despre un copil de 14 ani care trebuie sa devina un vraci, pentru a rezolva problemele satenilor cu vrajitoarele si spiritele rele. In timpul asta, el isi va face si o prietena. Mie imi plac mult cartile si le-am citit pe toate happy

| IoanaLolypop a răspuns:

"Cartea pierduta a vrajitoarelor" de Deborah Harkness si eventual, daca o termini, desi are 652 de pagini, vol 2 "Scoala noptii".

| Ralukutz_9735 a răspuns:

Pai...Mie imi plac foarte mult cartile Twilight.Te sfatuiesc sa iti cumperi si sa citesti macar una...sunt minunate si fascinante. sper ca te-am ajutat