| vladvlad a întrebat:

M-am saturat! Mereu Niste tipi care vin in cartier la un prieten deal lor se iau mereu de mine. dar doar daca ei sunt vreo 4-5 si eu sunt singur sau cu inca un baiat si la scola acceasi poveste. M-am saturat parca as fi cel mai mare fraier din lume. Nu mai pot si fetele din sc vad cum se iau aia de mine si nu fac nimic. Of Cum pot sa ii fac sa ma lase in pace doar atat nu vreau respect vreau indiferenta?

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Iesi din grupul ala, integreaza-te intr-unul cu oameni de bun-simt si nu vei mai avea probleme.

| miauu a răspuns:

Ignorai se vor oftica, sau raspunde-le cu aceeasi moneda

| KiKiii a răspuns:

Aceasi problema am avut-o si eu, dar sunt fata si se luau fetele de mine fara nici un motiv. Una dintre ele si-a cerut scuze si acum sunt prietena buna cu toate.
Ai si tu mai multe variante:
1.Integreaza-te in grup
2. Ignora-i total (se vor plictisi)
3.Nu-i lasa sa-si bata joc de tine, raspunde-le la critici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind se mai ia de tine ar fi o prostie sa te opui.Mergi in aceeasi directie cu ce spun... Ti se citeste frica sau emotiile pe chip sau complexul de inferioritate.Roaga-i frumos sa te stearga de pe lista aia a lor...

| patricia_9572 a răspuns:

Eu as merge pe varianta 3 a lui kidu

| Iuliutza a răspuns:

Ar trebui sa nu le dai importanta si sa nu-i bagi in seama si vei vedea ca dupa ceva timp te vor lasa impace.