| AlexCristi97 a întrebat:

Ati fost sa studiati in strainatate cu o bursa erasmus? Ce trebuie discutat neaparat cu universitatea gazda? Ce aste sfaturi ati avea in legatura cu mutatul pe timp de un semestru in alta tara?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am niste prieteni de facultate care au plecat cu programul erasmus in Lituania, de pe semestrul 2; 6 luni de zile sunt plecati;
trebuie sa cunosti foarte bine limba engleza, ai de invatat foarte mult, in tarile nordice, se invata bine, bine, fata de Romania gen; multe proiecte, multe conferinte si etc; i-au trimis toti banii odata, si el trebuia sa se descurce+ ce ii mai trimit inca parintii si pot spune, din ce mi-a spus el, ca in afara de invatat, este si foarte frumos, oameni simpatici, dupa cum mi-a spus el, ai cu cine conversa, fete dragute, cu toate ca a plecat si cu iubita lui laughing. dar nu conteaza aia, si toate bune.
Inveti mult, dai un test in engleza, pentru facultatea noastra, ca sa fie ei siguri ca te lasa sa aplici pentru erasmus, sa nu se faca facultatea de cacao, si mai dai unul din partea lor, acela chiar este serios!
Apropo: vei sta in camine studentesti, la fel de curate, ca cele private din Romania!

| SERIALS a răspuns:

Pleci in alta tara?