| Daniel7799 a întrebat:

Salut! Dacă am urmat doi ani de master, însă am dat numai examenele din iarnă în ambii ani, deci cu două sesiuni de vară restante, voi putea ulterior, după 1/2 ani, să le dau pe toate odată fără să mai trebuiască să trec prin cei doi ani și prin examenele deja promovate? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Prin primul an nu ai cum sa treci dar prin al doilea da pentru ca tu teoretic nu ai promovat al doilea an deci nu ai terminat masterul. Te inmatriculezi in al doilea an de master si deci o sa fii student in anul 2 la master dar practic te duci doar la examene. Adica poti sa te duci si la cursuri daca vrei ca e dreptul tau dar important e sa-ti iei restantele. Deci inveti pentru vara, vorbesti cu profesorii ca sa stie de tine, iti pregatesti lucrarea de sfarsit de master si o sa termini intr-un an