| EduardVladut a întrebat:

Recent am cumpărat aceasta carte https://www.librariadelfin.ro/......cu--i45261

La sfârșitul ei scrie ca sunt modelele oficiale propuse pentru sesiunea din 2020, ce părere aveți?

1 răspuns:
| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu o să-ți pice fix una din alea.

Dar important e să înțelegi modul de rezolvare al exercițiilor, că o primești acele tipuri de exerciții dar cu date (numere) schimbate și dacă știi modul de lucru o să fie simplu.

Memorarea mecanică a subiectelor în speranța că o să-ți zice fix unul din ăla, nu e o idee bună.