| TheAsp121 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare, la 30 de absente la școală te lasa repetent clasa?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La fiecare 10 absente ti se scade 1 punct la purtare.
Cand ai ajuns la nota 4 la purtare ai sanse sa ramai repetent!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti se scad 3 puncte de la purtare, dar nu ramai repetent.
Pe la 100 de absente esti exmatriculat, cu drept de reinscriere la anul; adica ramai repetent.

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Știam că înainte la 10 absente îți scade un punct la purtare.Deci la 30 ai avea nota 7 și nu ramai repetent. Poate s-au schimbat regulile.

| Annasicamy a răspuns:

Îți scade doar 3 puncte la purtare.în clasa a 12 știu că ai voie până în 40 ...de 4 ani de cand am terminat poate s-a mai schimbat.