| razvan173637383 a întrebat:

Salut TPU, daca ma duc la un liceu prost dar o sa am note bune voi putea ajunge la o facultate de mate info?

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Conteazã doar notele la bac. Eu am mers intentionat la un liceu prost pentru deoarece profesorii nu erau exigenti, treceau multe cu vederea si asa aveam destul de mult timp liber. Chiar daca nu te descurci poti lua meditatii si rezolvi. Totusi, ar fi bine daca te ai duce la un liceu mate-info, iti va fi mult mai usor la facultate

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand la un liceu slab nu te avantajeaza pentru facultate, chiar daca notele vor fi o idee mai buna, tu nu cunsoti mai nimic si ca atare cand ajungi la facultate, o abandonzei fiindca acolo cerintele sunt mari, iar tu nu ai cunostintele necesare fiindca nu le-ai invata la licuel ala slab.

Eu as recomanda sa fi un elev mediu intr-un liceu tare si foarte bun, decat sa fi unul de nota 10 la un liceu slab si amarat, ca acolo ramai, nevand sanse la o facultate buna cu cerinte mari.

Răspuns utilizator avertizat
| McClaire a răspuns:

Important e cât iei la Bac. Am o cunoștință ce a studiat la un liceu nu foarte avansat, dar a luat la Bac 9, 80 la mate și l română 8 și ceva și a intrat la facultatea la care a vrut, o facultate foarte bună. Așa că învață bine pentru bac și intri unde vreihappy