| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. Sambata plec la olimpiada raionala la romana (sunt din rep. Moldova), stiu ca va fi doar un item, eseu de 2-5 pagini, dupa criteriile propuse. Si as dori sa intreb daca a mai fost cineva? Sau poate olimpiada judeteana din Romania, e asemeni celei de la noi? Ce itemi se propun?

1 răspuns:
| andreidraga a răspuns:

Pe www.olimpiade.ro gasesti mai multe subiecte de la Olimpiada de Limba si Literatura Romana. ( alegi din meniul de sus materia )