| Ionut_Frunza_Bobi_1996 a întrebat:

Te poți adresa cu un "Sărut-mâna" unui domn?

Răspuns Câştigător
| Valentinaldoilea a răspuns:

Daca este foarte batrin, daca este nasul tau de botez sau bunicul tau, daca este preot. Altfel, nu; doar daca nu esti mafiot (vezi "Nasul")

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu e normal, dupa o varsta deja unii iti spun de la obraz " spune-mi salut nu sunt femeie " stiu ca pare misogin, dar ca barbat in toata firea un om de 40 45 de ani sa fie salutat de un copil de 15 16 ani cu;'sarumana' pare cam aiurea spui frumos " Sa traiti " sau... 'salut nenea ioane " sau salut nene happy

| neutrino a răspuns:

Da, de exemplu tatalui si bunicilor tai si preotului.

| K0sti a răspuns:

Daca e foarte in varsta, ti-e ruda apropiata, sau dintr-un exces de politete si respect!

| Clorox a răspuns:

De ce nu-i spui 'buna ziua'?
Mi se pare mai politicos happy

| ALGator a răspuns:

E anacronic. Si nu devii mai atent si mai bun prin asta. E doar un gest superficial.
In plus, un domn adevarat s-ar simti deranjat sau jenat. Unul din atributele unui domn este modestia.

| asperger3 a răspuns:

Merge doar la preoti si la batrani.

| GhenaFlorin a răspuns:

Poti sa spui sarut mana, in loc de multumesc?