| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Deci, nu stiu ce se intampla cu mine. Incep sa-l plac, sau?
Suntem prieteni ( amici ) de aproximativ un an jumate. Vorbeam si inainte destul de mult, dar nu ca acum. Acum vorbim non-stop, si sara la telefon cate 2 ore.
Faza e ca eu inainte il vdeam ca un oarecare. Dar acum il vad total diferit. Frumos nu pot spun ca e, dar felul lui de a fi este adorabil love struck.
Nu stiu daca ma place cu toate ca am vazut ca atunci cand ste in preajma mea este cam tacut si ma priveste foarte "ciudat si abatut" (nu stiu daca sunt cuvintele potrivite)hee hee
Sa va povstesc. Eu sunt dintr-un oras maricel, si mai ies uneori cu prietenii in afara orasului pe un deal. Si uneori (dupa ce ajung acolo cu proetenii ), il sun si pe el sa vina. Si totusi, distanta este mare, si mereu accepta sa vina love struck (pe jos). Odata ra la clalalt capat al orasului (cu pritenii lui) si cand l-am sunat. a acceptat sa vina, i-a lasat pe ei, si a venit love struck. A "travrsat" tot orasul pe jos laughing.
A intrebat-o pe prietena mea de cine imi place. si a insistat pana ea a inventat un nume. happy.
Am uitat sa va spun ca am parola de la id lui. (si cum am mess 11. i-am citit arhivele cu fosta lui prietena. Am vazut ca s-au dspartit din cauza mea. Adica ea se supara ca-si petrece foarte mult timp cu mine. Ii reprosa ca nici cu ea nu vorbeste 1 sau 2 ore la telefon. foarte multe reprosuri au fost. i-a carut parola, si nu a vrut sa i-o dea. si mie mi-a dat-o ). Si am observat ca se cearta cu ea de cand am inceput sa vorbsc cu el din ce in ce mai des.
Vorbeste foarte frumos cu mine. si asta imi place. aspectul nu contaza. Voi ce credeti? Adica. ar trebui sa-l las in pace? (pentru. ca un prieten de al lui ma iubeste de anul trecut, si in caz de ceva ala poate baga "strambe" intre noi. ca il cunosc. Este foarte gelos pe prietenul lui cand a auzit cat de bine ne intelegem )...
Aaaa... si aseara. l-am intrebat daca e singur (ma refeream ca daca e singur in camera. ca voiam sa ii arat un videoclip care faca rferire la un amic de al lui ). Si imediat a inceput sa zica ca e singur. ca abia s-a desp de una (nici macar nu terminasem de scris ce aveam de zis).
Voi ce credeti? happy

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este o relatie care are toate sansele de succes. Asta daca nu veti uita niciodata ca sunteti si prieteni. O relatie se bazeaza pe comunicare, intelegere si incredere la fel de mult ca si pe iubire, si acestea le intalnesti mai mult intre prieteni decat intre iubiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o poveste foarte frumoasa si daca tu il placi si el te place eu cred ca merita sa ii dai o sansa si cu pr ala al lui il lasi in pace daca tu il iubesti pe el o sa vada si pr ala al lui si o sa inteleaga si daca el nu poate sa te intrebe tu sa nu il intrebi sal lasi mai bine sa te intrebe el pe tine, ii dai de inteles ca vrei sa fi cu el si cand totul o sa fie bine el o sa scape de fosta iubita si tu de ala si o sa fiti fericiti daca voi va intelegeti asta conteaza si distanta nu conteaza ca el te iubeste si poate sa vina la tine si tu la el. Iubestel si dai o sansa pentru ca eu cred ca si el te iubeste! Iubitiva mult! O zi buna si mult succes! Multa sanatate! Daca am avut dreptate sa-mi dai fundita si sa-mi dai un mesaj te rog atunci cand o sa fi cu el.

| Unforgetit a răspuns:

Te place cu siguranta. Cred ca e reciproc.

| DeDeSimplu a răspuns:

Da semne cum ca te'ar place...acum depinde doar de tine si de elhee heedaca o sa fie ceva intre voi, acel "prieten"daca chiar ii e prieten nu va baga strambe intre voiwinking

| DeDeSimplu a răspuns:

Placea*

| Dyana_6177 a răspuns:

Buna! Din povestea asta, reieze ca baitaul de care vorbesti te place.Ar face orice pentru tine, sau sa fiti impreuna.Afla daca te place, daca esti o fata curajoasa si increzatoare intraba-l tu...sau roaga o prietena in care ai incredere sa il intrbe dar, logic sa nu ii spuna ca thu ai pus-o la asa ceva.Mdaa cum spuneam la inceput te place dar exista si mica posibilitate ca fiind cea mai buna prietena a lui sa iti spuna totul.:p.Acum am sa te intreb :tu il placi cu adevarat? sau nu sti? Cred ca baiatul te merita. Daca eu nu team putut ajuta vorbeste cu o prietena mai apropiata poate ea te va intelege mai bine sau pur si simplu vorbeste cu mama daca ai o relatie buna cu ea! Bafta!