| mirr0rs a întrebat:

Cum e cu rezervarea de bilete pentru cinema? am facut una pentru mai multe persoane si am primit un cod.1. Daca faci de exemplu pentru mai mult de o persoana, trebuie sa platesti tu pentru toti si primesti un bilet cu un anumit numar de locuri sau le dai celorlalti codul de rezervare si platesc pe rand?

2.Si cand iti taie biletul la intrare in cinema,in cazul in care primesti un bilet,, cu mai multe locuri", spui ca persoanele respective de langa tine sunt cu tine sau ceva nu? asta in cazul in care asa functioneaza.
3.In regulamentul cinema-ului scrie ca daca ai rezervare ai prioritate la caserie peste cei care nu au, si ce faci? îi intrebi pe toti daca au bilete rezervate pentru a vedea daca te poti baga mai in fata?

4.Si cu cat timp inainte sa inceapa filmul ai voie sa fi in sala mai exact? Sau spuneti voi cum e...

1 răspuns:
| LLL5555 a răspuns:

1. Duminică aceasta este ziua de nastere a unui prieten. El vrea sa o faca la Cinema. Mama lui a rezervat 9 locuri. Eu cred ca daca rezervi pentru o anumita dată trebuie sa plătești atunci când vii a doua oară.